reklamı kapat

POPÜLER

OPPO Li-Fi

OPPO, Li-Fi teknolojisine sahip bir telefon üzerinde çalışıyor

Türkiye pazarında aktif olarak yer alan isimlerden OPPO, Li-Fi teknolojisine sahip bir telefon ile gündemde yer alıyor. İşte bilinmesi gerekenler;

LetsGoDigital tarafından bulunan bu OPPO imzalı telefon henüz patent aşamasında bulunuyor. Ancak yine de ciddi ciddi geliştirme çalışmalarının yapıldığı aktarılan cihaz, Li-Fi kablosuz bağlantı teknolojisiyle öne çıkıyor. Wi-Fi benzeri Li-Fi teknolojisi, “radyo dalgaları” yerine “ışık” kullanarak veri aktarımı yapabiliyor. Bunun için de OPPO’nun patentlediği telefon üzerinde ufak Li-Fi ışık sensörleri yer alıyor. Bu sensörler aracılığıyla Wi-Fi’a oranla çok daha yüksek kablosuz veri aktarımı mümkün olabilir deniyor. OPPO’nun bu teknolojiye sahip ilk modeli ne zaman satışa sunacağı ise henüz bilinmiyor. Hayatımıza pratik olarak giriş yapmayan Li-Fi (Light Fidelity) teknolojisi, gelecekte mobil cihazlar ve buna uygun donanımlar üzerinden standart bir özellik halini alacak izlenimi oluşturuyor. Hali hazırda bazı LED ampul üzerinden internet aktarımı yapabilen Li-Fi temelli ürünleri bulunuyor ancak bunlar popüler olamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

OPPO yakında Türkiye’ye iki yeni ürününü getiriyor

Firma kısa süre önce OPPO Watch akıllı saat ve Enco W51 kablosuz kulaklık modelinin eylül ayında raflardaki yerini alacağını açıklamıştı. Halen Türkiye fiyatları açıklanmayan ürünlerden en çok akıllı saat Watch dikkat çekiyor. Enco W31 ve Enco W11 kulaklık modelleri yanına dahil olacak Enco W51 de pazarda ses getirecek gibi görünüyor. Aktarıldığı kadarıyla aktif gürültü engelleme ve kablosuz olarak şarj edebilme özellikleri ile öne çıkan W51, lacivert ve beyaz renkleriyle pazarda yerini alıyor. Watch içinse iki farklı boyut seçeneği sunuluyor.

İlgili Video