reklamı kapat

POPÜLER

TP-Link RE605X

Wi-Fi 6’lı TP-Link RE605X’in Türkiye fiyatı belli oldu

TP-Link, Wi-Fi 6 teknolojisine destek veren menzil genişleticisini satışa sundu. TP-Link RE605X olarak adlandırılan cihaz Wi-Fi 6 teknolojisinin yanı sıra Mesh Wi-Fi teknolojisini de destekliyor.

Cihaz bu sayede çok güçlü ve kapsama alanı geniş bir Wi-Fi ağı oluşturuyor. Daha eski teknolojili modemlere de destek veren cihaz, buluttan oyun veya 4K UHD video gibi bant genişliği yoğun uygulamalarda güçlü performans vadediyor. 5 GHz bandında 1.201 Mbps, 2.4 GHz bandında ise 574 Mbps hızlara ulaşabilen cihazda TP-Link’in OneMesh teknolojisi de bulunuyor. Cihaz, yine OneMesh destekli bir modem/yönlendiriciye bağlandığında otomatik olarak bir Mesh Wi-Fi ağı oluşturuyor. TP-Link RE605X üzerinde yer alan Ethernet girişine ağ cihazı kablo ile bağlanıyor ve 2×2 MU-MIMO, çift bantlı bir kablosuz ağ oluşturulabiliyor. Aynı zamanda bu giriş, sadece kablo ile ağa dahil olan cihazların da Gigabit hızda ağa bağlanmasını sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

TP-Link RE605X fiyatı ne kadar?

Akıllık sinyal göstergesine de sahip olan cihaz, iOS ve Android’li cihazlarla Tether uygulaması üzerinden iletişim kurabiliyor. Evlerdeki Wi-Fi sinyal sorununu yüksek hız ve kapasite ile çözmeyi amaçlayan cihazın Türkiye’deki fiyatı ise 115 dolar.

İlginizi Çekebilir

Android dünyasına Xbox oyunlarını getiren servis