reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 2

Samsung imzalı dört farklı katlanabilir telefon geliyor

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 yanında 2021’de iki farklı katlanabilir telefon modeli daha geliyor.

Önümüzdeki dönemde Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 2 yanında gelecek diğer iki modelin adı henüz bilinmiyor. Ancak daha önce kaynaklar karşımıza Galaxy Z Fold Lite ve Galaxy Z Flip Lite modellerinin çıkacağını iddia etmişti. Genel olarak Samsung artık odağını katlanabilir telefonlara veriyor. Firma sektörün geleceğini burada görüyor ve artık tüm önemli yenilikleri de bu katlanabilir modellere bırakacak bilgisi veriliyor. Ancak katlanabilir telefonlar halen oldukça pahalı. Firma bu olası “Lite” modeller ile bunu değiştirmek ve yüksek ihtimalle 2021’in sonunda daha fazla kişiyi katlanabilir telefon sahibi yapmayı hedefliyor.

Şovun yıldızı olacak Samsung Galaxy Z Fold 3 için başka neler biliyoruz?

1.999 dolarlık bir satış fiyatına sahip olacak Galaxy Z Fold 3, en son ortaya çıktığı kadarıyla dışında 4 inç bir ekran taşıyacak. Galaxy Fold’a 4.6 inç dış ekran koyan ve bu konuda çok büyük eleştiriler alan Samsung, hatırlarsınız bunu 6.2 inç dış ekrana sahip Galaxy Z Fold 2 ile çözmüştü. Bu açıdan firmanın yeni modelde ileriye değil geriye gitmesi halen oldukça garip görünüyor.

Tasarımsal olarak Galaxy Z Fold 2 ile aynı yapıyı koruyacağı düşünülen telefon, Kore merkezli kaynaklara göre ekran altı kameraya sahip ilk Samsung modeli de olacak. Pazara ekran altı kamera ile çıkan ilk normal telefon olmayacak Galaxy Z Fold 3, buna karşın katlanabilir tarafta bu “ilk ünvanını” üzerine alacak. Model gücünü ise kesin olarak Snapdragon 888 / Exynos 2100 işlemcilerden alacak.

Ayrıca Galaxy Z Flip’in yerini alacak Galaxy Z Flip 2 modelinde ise sağlam kaynaklara göre 3 inç dış ekran yer alıyor. Bu ise gerçekten güzel bir detay. Çünkü mevcut sürüm Galaxy Z Flip’in arkasında sadece saate yetecek çok ufak bir ekran yer alıyordu.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için çıkan yeni özellikler