reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 20 Ultra / Samsung Galaxy Note20 Ultra

Samsung Galaxy Note 20 Ultra ekranı “VRR” ile bir ilke imza atıyor

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Samsung Galaxy Note 20 Ultra, VRR desteğiyle çok ciddi bir avantajı sunuyor. İşte bilinmesi gerekenler;

Tüm detaylarına aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz Samsung Galaxy Note 20 ve Galaxy Note 20 Ultra, son dönemin en iddialı amiral gemileri arasında yer alıyor. Yeni modellerden biliyorsunuz sadece Galaxy Note 20 Ultra modelinde 120 Hz’lik bir AMOLED ekran yer alıyor. İşte bu ekranda, pazarda bir ilke imza atılarak VRR yani Variable Refresh Rate özelliği yer alıyor. Türkçe’ye Değişken Tazeleme Oranı oranı olarak geçen bu teknoloji, sürekli olarak en yüksek yenileme hızını kullanmak yerine duruma bağlı olarak daha düşük seviyelere iniyor ve bunun en büyük artısı pil ömrü oluyor. Bu bağlamda ekranın tazeleme / yenileme oranını sürekli olarak değiştirebilen Galaxy Note 20 Ultra ekranı, ihtiyaç olmayan durumda 10 Hz seviyesine (Örneği fotoğraf gibi sabit görüntülerde) kadar iniş yapabiliyor. Ultra özelinde 10 Hz, 30 Hz, 60 Hz ve 120 Hz arasında hızlı geçiş sağlanabiliyor. Bu sayede de genel kullanımda tam yüzde 22’lik bir enerji tasarrufu sağlandığı aktarılıyor. Ayrıca telefonda kullanılan gelişmiş AMOLED panel 10 Hz seviyesinde benzerlerinden yüzde 60 daha az enerji harcıyor. Bu da elbette harika görünüyor. Akıllı telefonların pil ömürlerini uzatmaya yönelik her teknoloji büyük önem arz ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 20 Ultra için en yüksek çözünürlükte 120 Hz yok

Maalesef halen kişilerin 120 Hz’ten yararlanmak adına QHD çözünürlükten daha düşük çözünürlüğe iniş yapması gerekiyor. En yüksek çözünürlük halen 60 Hz deneyim sunuyor. Söylendiği kadarıyla kullanılan işlemci maksimum çözünürlükte 120 Hz verecek gücü sağlayamıyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da şirketin en yeni katlanabiliri için hazırlanan özel versiyon