reklamı kapat

POPÜLER

Android cihazlara Portal müjdesi

Valve‘in sevilen oyunlarından olan Portal artık mobil cihazlarda da oynanabilecek. Hem de öyle alternatif versiyonu falan değil, bilgisayar oyununun ta kendisi!

Valve’in birinci şahıs bulmaca-platform oyunu Portal, Nvidia Shield desteği ile Google Play Store‘da yerini aldı. Mobil cihazlarımızın yavaş yavaş oyun konsollarına dönüşmeye başladığı günlerde, hemen hemen her yeni oyunun mobil uzantısı çıkarken, Valve iki oyununu birden Google Play Store’a soktu. Mobil oyun yarışına giren oyunda, Aperture Science’ın ürettiği Portal silahı ile seviye seviye, odalarda çıkışı bulmaya çalışıyoruz. Portal kapısı açabilen bu cihaz ile, özel yüzeyler üzerinde geçişler sağlayıp, farklı noktalara kolay bir şekilde ulaşabiliyoruz. Tabii her bulmacayı çözmek o kadar kolay olmuyor. Bir de testleri üstümüzde uygulayan yapay zeka GLaDOS var tabii. Oyunu hiç oynamadıysanız şimdilik bu kadar bilgi bile fazla olabilir, Portal hikayesiyle pişman etmeyen oyunlardan diyebiliriz.

Oyunun iOS versiyonu şimdilik yok fakat Android cihazlardan 20,99 TL’ye oyunu satın alabilirsiniz.

Portal

FiYAT
20,99 TL

BOYUT
2,3 GB

YÜKLEMEK iÇiN
Portal

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ
portal
portal1

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android cihazlara Portal müjdesi” için 3 cevap

  1. Savas dedi ki:

    Note 3 ile uyumlu degil diyor, sorun ne acaba?

  2. onur dedi ki:

    nvidia shield konsol a özel çıktı. tegra 4 istiyor hatta tegra4 diğer tabletlerde çalışır mı bilmiyorum. illa shield isteyebilir

  3. Tuna dedi ki:

    Nvdia Shield, Play Store üzerinden içerik satın aldığı için satışa sunuldular. Nvdia desteği ile android cihazlar için satışa çıkmış değiller yani. Lütfen haber editlensin.