reklamı kapat

POPÜLER

Android Hindistan pazarını domine ediyor

Dünyanın en büyük 3. akıllı telefon pazarı konumunda olan Hindistan, teknoloji devlerinin iştahını kabartıyor. Yayınlanan veriler ise tek şirketin neredeyse tüm pazarın hakimi olduğunu gösteriyor. 

Açıklananlara göre geçen yılın aynı döneminde 23,2 milyon olan Android’li cihaz satışları bu yıl 29,8 milyona yükseldi. iOS’te ise rüzgar tersine döndü ve 1,2 milyon olan satışlar 0,8 milyona geriledi. Diğer işletim sistemleri ise düşüşünü sürdürüyor. Zaten 1,4 milyon gibi, birkaç işletim sisteminin birleşimine göre az sayılacak bir satış rakamı elde eden bu işletim sistemli telefonların satışı günümüzde sadece 0,1 milyona düşmüş durumda ve pazarda varlık göstermekte zorlanıyor.

Pazar paylarına baktığımızda ise Android’in zaferi daha net bir şekilde ortaya çıkıyor. Android’in pazar payı yüzde 90’dan yüzde 97,1’e çıkarken Apple’ın pazar payının yüzde 4,5’ten yüzde 2,4’e düştüğü gözleniyor. Diğer işletim sistemleri ise büyük bir düşüşle yüzde 5,5’ten yüzde 0,5’e geriliyor. İlgili tablolara aşağıdan göz atabilirsiniz.

hindistansatis