reklamı kapat

POPÜLER

Android Marshmallow güncellemesi alacak ilk telefon belli oldu

Android 6.0’ın resmi olarak duyurulmasının ardından gözler akıllı telefon üreticilerine çevrilmiş durumda. Bir süredir hangi telefonun güncelleme alacağıyla ilgili bilgiler gelse de firmalardan konu hakkında resmi bir tarih verilmiyordu. Nihayet LG sessizliğini bozdu ve LG G4‘ün Android Marshmallow güncellemesini alacağı tarihi duyurdu.

Sahip olduğu arayüz  diğer telefonlara göre daha sade olan LG, TouchWiz gibi komplike bir sistem kullanmadığı için güncellemeleri daha hızlı bir şekilde verebiliyor. Bu da Android 6.0’a Nexus haricinde sahip olacak ilk telefonun LG G4 olmasına imkan sağlıyor. LG’nin CEO’su Chris Yie, şirketin Google ile yakın ilişkiler içinde olmasının Android 6.0 güncellemesini hızlı bir şekilde dağıtmalarına olanak sağladığını belirtiyor.

LG’nin açıkladığına göre güncelleme ilk olarak Polonya için, önümüzdeki hafta içerisinde yayınlanacak. Daha sonrasında ise diğer Avrupa ülkelerine, Asya’ya ve Amerika’ya gelecek. Önümüzdeki aylarda güncellemenin G3, G Stylo, G Pad 10.1 ve G Flex2’ye de gelmesi bekleniyor ancak bu güncellemeler için henüz net tarih bilinmiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Android Marshmallow güncellemesi alacak ilk telefon belli oldu” için bir cevap

  1. UzkaneR dedi ki:

    Niye her zaman güncellemeler Polonya’dan başlıyor ki?