reklamı kapat

POPÜLER

LG G4 ve V10 kullanıcılarına Android 7.0 Nougat müjdesi

Mobil cihaz üreticilerinin bu yılki güncelleme planları yavaş yavaş netleşiyor. Samsung’un güncelleme takvimi geçen günlerde ortaya çıkmış ve bunu sizlerle paylaşmıştık. Şimdi ise LG’nin eski modellerinin güncellemeleri alıp almayacağı açıklığa kavuştu.

LG G5 ve LG V20 zaten yeni telefonlar olduğundan Android 7.0 Nougat’ın kesinlikle bu cihazlara geleceği biliniyordu ve güncellemeler yapıldı. Fakat daha önceki yıla ait olan LG G4 ve LG G10’un güncelleme alıp almayacağı kesinliğe kavuşmamıştı. LG’den gelen açıklama sonucunda bu cihazları kullananlar da artık rahat bir nefes alabilir.

Geçen dönemlerde LG G4’ün ve LG V10’un eski donanımlara sahip olduğunu ve Android 7.0’ı kullanmasının mümkün olmadığını belirten  LG, daha sonrasında fikrini değiştirdi. Yeni yapılan açıklamayla birlikte bu cihazların ileri bir tarihte yeni güncellemeyi alacağı açıklandı. Kullanıcıların yoğun tepkisinin kararın değişmesinde önemli rol oynadığı düşünülüyor.

Güncellemeyi alacak olan kullanıcıların uzun bir süre daha beklemesi gerekecek. Zira kararını sonradan değiştiren LG’nin güncelleme üzerinde çalışması uzun sürüyor. LG V10’un güncellemelerinin 2017’nin 2. yarısında dağıtımına başlanacağı belirtiliyor. LG G4 sahiplerinin ise 2017’nin 3. çeyreğini beklemesi gerekiyor. İlerleyen aylarda güncellemelerin çıkış tarihinin daha net bir şekilde ortaya çıkması bekleniyor. Detaylar açıklandığında sizlerle paylaşacağız.