reklamı kapat

POPÜLER

LG G5

LG’nin “Bootloop” davasına yeni telefonlar dahil oluyor

Hatırlarsanız geçen günlerde LG‘nin cihazlarında yaşanabilen Bootlop isimli bir sorun nedeniyle dava açıldığını sizlere aktarmıştık. Sonucu merakla beklenen davada yeni bir gelişme yaşandı. İlk başta sadece birkaç cihazı kapsayan davaya yeni cihazlar da dahil oldu. 

Dava başladığı dönemde LG G4 ve LG V10 cihazlarında yaşanan bootloop sorunu masaya yatırılmıştı. Fakat bu sorunun yalnızca bu iki cihazda değil daha fazla LG imzalı cihazda görülmesinin üzerine davanın kapsamı da geliştirildi. Buna göre LG G5, LG V20 ve LG Nexus 5X de artık davaya konu olmuş cihazlardan. Bu cihazların davaya dahil edilmesiyle bilikte LG’nin son yıllarda piyasaya sürdüğü neredeyse her amiral gemisi telefon davaya konu olmuş oldu.

Bootloop adı verilen problem cihazların kullanılamaz hale gelmesine neden oluyor. Isınma kaynaklı olduğu söylenen problem nedeniyle telefon ya tamamen kapanıyor ve açılmıyor ya da kullanılamayacak derecede yavaş bir hale geliyor. Davanın esas nedeni ise sorundan ziyade LG’nin soruna etkili bir çözüm getirememesi. Garanti dışında kalmış olan cihazlarda bootloop problemi yaşandığında LG’nin cihazları yenilemediği ve sorun birçok telefonda, belirli olmayan bir zamanda yaşandığı için kullanıcıları mağdur ettiği iddia ediliyor. Konuyla ilgili açılan davanın nasıl sonuçlanacağını zaman gösterecek.