reklamı kapat

POPÜLER

LG, G4 ve V10’da yaşanan “bootloop” sorunu nedeniyle davalık oldu

Akıllı telefonlar ilgili sorunlardan konu açıldığında akla ilk olarak Samsung Galaxy Note7‘nin geri çağrılması gelebilir ancak görünüşe bakılırsa büyük sorunlarla boğuşan tek firma Samsung değil. Uzun süredir cihazlarında yaşanan bazı sorunlarla gündeme gelen LG’nin bu sorunları şimdi mahkemeye taşınıyor.

LG’ye açılan dava, şirketin gelecekte zorlu günler geçirebileceğinin sinyalini veriyor. Davanın sebebi ise LG G4 ve LG V10‘da yaşanan ve telefonu kullanılamaz hale getiren bir sorun. “Bootloop” olarak adlandırılan bu sorun, bazı devre elemanlarının anakart üzerine tam olarak oturmamasından kaynaklanıyor. Parçaların tam oturmaması nedeniyle telefon ısındığı zaman kilitleniyor ve yeniden başlatılıyor. Oyun oynarken veya internette gezinirken telefon ısınabildiği için haliyle bazı kullanıcıların telefonu devamlı olarak kendini yeniden başlatıyor.

Daha önce LG böyle bir sorunun varlığını kabul etti ve onarım veya değişim yapacağını belirtti. Bu duyuruyla birlikte sorunun çözüleceği düşünülüyordu fakat beklendiği gibi olmadı. Değişim yapılan telefonlarda da aynı sorunun yaşanması kullanıcıları iyice çileden çıkarttı. Amerika’da açılan davada ülkede telefonu satın alanların neredeyse tamamının bu sorundan etkilendiği belirtilirken şirketten 5 milyon dolar talep ediliyor. Sorunun dünya çapında olup olmadığı merak edilirken LG’nin bu konuda nasıl adım atacağını ise zaman gösterecek.

YORUMLAR