reklamı kapat

POPÜLER

Android telefonlarla uyumlu ve bütçeyi zorlamayan 360 derece kamera

Söz konusu 360 derece çekim yapabilen bir kamera almak ve bu cihazı verimli bir şekilde kullanmak olduğunda ciddi bir miktarı gözden çıkartmak gerekiyor. Çin’in büyük akıllı telefon markalarından biri olan ZTE yeni cihazıyla bu durumu değiştirmeye hazırlanıyor. Firma akıllı telefonlarla birlikte çalışabilen Nubia NeoAir VR isimli kamerayı tanıttı.

Çin tabanlı bir firma olan ve henüz dünyaya açılma girişiminde bulunmayan ZTE, Nubia Z17 Mini isimli akıllı telefonuyla birlikte Nubia NeoAir VR kamerasını da gün yüzüne çıkarttı. Çin’deki akıllı telefon üreticileri arasında ilk beşte yer alan bu firma bütçeyi sarsmayan 360 derece kamerasıyla bu teknolojinin yaygınlaşmasına yardımcı olacak gibi görünüyor.

Nubia NeoAir VR kamerası Android işletim sistemine sahip birçok akıllı telefonla uyumlu bir şekilde çalışıyor. USB Type C üzerinden bağlantısı kuran cihaz 210 derece görüş açısına sahip iki kamera ile çalışıyor. Bu cihazla yapılan fotoğraf çekimleri 3.008 x 1.504 çözünürlüğünde gerçekleştirilebiliyor. Söz konusu video olduğunda ise cihaz 2.560 x 1.280 çözünürlük vadediyor. Bu 360 derecelik kamerayı kullanabilmek için telefonunuzun 2 GB RAM’e ve USB OTG işlevine sahip olması gerekiyor.

Şimdilik satışı adece Çin sınırları içinde gerçekleşen Nubia NeoAir VR’ın fiyatı ise 700 yuan. Bu da yaklaşık 101 doları gözden çıkartmanız gerektiği anlamına geliyor.