reklamı kapat

POPÜLER

ZTE Nubia serisine çift arka kameralı yeni bir üye katılıyor

Yakın zamanda ZTE markalı yeni bir akıllı telefon gün yüzüne çıkacak gibi görünüyor. Firma, Weibo hesabı üzerinden 21 Mart‘ta gerçekleşecek yeni bir etkinliği işaret etmeye başladı.

Aslına bakarsanız ZTE tarafından yapılan paylaşımda tanıtılacak cihaza dair herhangi bir bilgi yer almıyor. Ancak bu etkinliğe özel olarak hazırlanan görselde iki dairesel şekil bulunuyor. Doğal olarak herkes bunun çift arka kameraya işaret ettiğini düşünüyor. Henüz resmi bir bilgi söz konusu olmadığından yeni cihaza dair bahsi geçen her şey birer iddiadan ibaret.

Weibo’da paylaşılan son bilgilere göre bu akıllı telefon Nubia serisinden olacak. Cihazda Qualcomm Snapdragon 835 işlemci tercih edilecek. Bu iddia doğruysa ZTE’nin yeni modeli Sony Xperia XZ’den sonra Snapdragon 835 kullanan ikinci akıllı telefon olarak karşımıza gelecek.

Planlanan duyuru gerçekleşirse ZTE bir ay içinde iki Nubia cihazı birden piyasaya sürmüş olacak. Son olarak Mobil Dünya Kongresi’nde Nubia N1 Lite gün yüzüne çıkartılmıştı. Bu son cihaz 5.5 inç 1280×720 piksellik ekranı, MediaTek 64-bit işlemcisi, 2 GB RAM’i, 3,000mAh kapasiteli pili ve 4G uyumluluğuyla dikkat çekmişti.

Şimdi ZTE’nin duyuracağı yeni akıllı telefonuyla birlikte çift arka kameralı cihazların sayısı daha da artacak gibi görünüyor. Böylece bu tarz akıllı telefonlara erişim de kolaylaşacak.

YORUMLAR