reklamı kapat

POPÜLER

Uncharted’ın merakla beklenen genişleme paketi oynanış süresiyle fark yaratacak

PlayStation platformunun en iyi özel oyunlarından biri ve belki de ilki olan Uncharted, 4. oyunla birlikte oyunculara veda etti. Ancak seri o kadar keyifliydi ki bir solukta biten oyunun tadı damaklarda kaldı. Ancak görünüşe bakılırsa oyunun çıkacak olan ek paketi oyuncuları uzun bir süre daha ekran başında tutacak.

Uncharted: The Lost Legacy ismi verilen ek paket, söylenenlere göre birkaç saatlik küçük bir ek paket olmanın çok daha ötesine geçecek. Paket yaklaşık 10 saatlik ekstra bir hikaye vadedecek. Uncharted: The Lost Legacy’nin Chloe Frazer ve Nadine Ross’u temel alan oyunda bol bol aksiyonun yaşanacağı ve birbirindden yaratıcı yeni bulmacaların karşımıza çıkacağı düşünülüyor.  Uncharted 4, Nathan Drake’in son macerası olduğu için ek pakette baş rolde yer almıyor.

Daha önce ek paket çıkarma fikrine pek sıcak bakmadıklarını belirten Naughty Dog iletişim direktörü Arne Mayer, daha sonrasında kendi istedikleri gibi bir paket hazırladıklarını belirtiyor. Genişleme paketinin kendilerini kısıtlayacağını ve istediklerini oyuna aktarmalarının önüne geçeceğini düşdüklerini söyleyen Mayer, daha sonrasında tam olarak istedikleri gibi uzun bir yapım hazırlayabildiklerini ifade ediyor. Bu yıl içerisinde piyasaya sürülecek olan genişleme paketinin net çıkış tarihi henüz bilinmiyor.