reklamı kapat

POPÜLER

Android telefon ve tabletleri bebek izleme cihazına dönüştüren uygulama [Video]

Bebek izleme cihazları anne babaların hem hayatını kolaylaştıran hem de huzurlu bir biçimde bebeklerinden ayrı bir şekilde evin başka yerlerinde bulunmalarına imkan sağlayan olmazsa olmaz araçlardır. Ancak özellik açısından zengin olan modellerin fiyatları da yüksek olabiliyor. Dormi isimli uygulama tam olarak bu noktada devreye giriyor ve akıllı özellikleri daha düşük maliyetle sunuyor.

Dormi, yüklendiği iki Android işletim sistemine sahip cihazı bebek izleme aracına dönüştürebiliyor. Uygulamanın yüklendiği cihazlardan biri bebeğin bulunduğu odanın herhangi bir noktasına konulduğunda, uygulama cihazı otomatik olarak en ufak sesleri dahi algılayabilecek hassas moda ayarlıyor ve herhangi bir ses aldığında derhal ebeveyn cihazı olarak ayarlanan ikinci Android’li cihaza uyarı yolluyor. Kullanıcılar tek tuşla bebek odasını dinlemeye başlayabiliyor, bas-konuş özelliği sayesinde bebeklerine kendi seslerini dinletebiliyor ve Dormi uygulaması içinden pil durumunu hatta eğer cihazda ilgili sensör varsa oda sıcaklığı (Samsung Galaxy S4) gibi detayları dahi görüntüleyebiliyor.

İNTERNET BAĞLANTISI OLMADAN DA ÇALIŞIYOR
Uygulama, Android işletim sisteminin 2,3 ve üzeri versiyonlarını destekliyor. Cihazlar arası iletişim için internet bağlantısı kullanılabileceği gibi internet bağlantısı olmaksızın Wi-Fi Direct veya Wi-Fi Hotspot aracılığıyla iletişim sağlanabiliyor. İnternet bağlantısı olması durumunda uygulamanın yüklü olduğu üçüncü bir cihaz dışarıdan da bağlantı yapabiliyor. Böylece evden uzakta olan ebeveynler dahi bebeklerini dinleyebiliyor.

DÜŞÜK PİL TÜKETİMİ
Uygulama, kullanıcıların karşılaşabileceği hemen hemen her durumu düşünmeye çalışmış. Buna bir örnek olarak ebeveyn cihazı olarak belirlenen cihaz ile telefon görüşmesi yapıldığı sırada bebek odasında ses algılanırsa ebeveyn cihazı titretilerek uyarı gönderiminin gösterilmesi verilebilir. Uygulama, bir saatlik kullanımda yüzde 10 pil tüketimine sahip. Ücretsiz olarak indirilen uygulamayı her ay ilk dört saat kullanmak ücretsiz. Sonrasında ise aylık 1 dolar, yıllık 5 dolar veya ömür boyu kullanım için tek seferde 7 dolar vermek gerekiyor. Bilindiği üzere benzer yetenekleri iPhone kullanıcıları için Belkin WeMo sunuyor.

VİDEO

Dormi

FiYAT
Ücretsiz

BOYUT
Android: 2,3 MB

YÜKLEMEK iÇiN
Android Dormi

*Uygulama fiyatları değişiklik gösterebilir.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİ