reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Sanal bebek gibi çalışan aktivite takip uygulaması

Aktivite takip uygulamalarının hepsi temelde aynı amacı taşır: Kullanıcıyı motive etmek. Ancak belli bir noktadan sonra günlük spor ve aktivitelerin devamı kullanıcı iradesine bağlı. Uygulama her ne kadar motive edici bilgiler, bildirimler yağdırsa da kullanıcının tembelliğini yenemediği durumlar olabiliyor. Peki ama ya bir canlının sorumluluğu size verilseydi?

Advertisement

Gerçek bir canlıdan bahsetmiyoruz tabii. Zamanın popüler akımı sanal bebekleri (Tamagotchi) hatırlıyorsanız ve bir tanesine sahip olduysanız siz de küçük yaşta “ciddi” bir sorumluluk almış olabilirsiniz. Sanal bebeğin size muhtaç olması, düzenli beslenmesi ve oyun oynamasının size yüklediği sorumlulukla adeta gerçek bir evcil hayvana dönüşen oyuncak şimdi bir aktivite uygulamasına ilham kaynağı oluyor. Tep isimli uygulama hem aktivite takibi yapıyor hem de motivasyon için size yüklediği sorumluluğu kullanıyor.

Minik bir zürafanın tüm ihtiyaçları günlük aktivitelerinize bağlı. Aktivite planına uydukça puan kazanıyorsunuz. Oyun içinde kazandığınız puanlarla evcil zürafanız için yemek alabiliyor ya da bulunduğu ortamı değiştirip aksesuarlar ekleyebiliyorsunuz. Bunun dışında Tep, hemen hemen her aktivite uygulaması ile aynı şeyleri yapıyor. Aktivite takip cihazınızla eşleşerek kat edilen mesafe, aktivite süresi, ortalama hız, yakılan kalori gibi bilgileri görüntülüyor. iOS, Android ve Windows Phone ile uyumlu olan oyun/uygulama ücretsiz.