reklamı kapat

POPÜLER

Bandai’nin 90’ları kasıp kavuran oyuncağı Tamagotchi yeniden satışta

Teknolojide retro akımının kendini hiç olmadığı kadar hissettirdiği bir dönemden geçerken, sanal bebekler yeniden piyasaya sürüldü desek şaşırır mısınız?

Türkiye’de yoğunlukla “sanal bebek” olarak bilinen Bandai’nin pek bir popüler oyuncağı Tamagotchi 20’nci yaşını kutluyor. Çıktığı gibi popüler olan ve tüm dünyayı kasıp kavuran Tamagotchi, Bandai tarafından yeniden canlandırıldı. Zaman içinde mobil uygulaması da dahil pek çok versiyonu çıkan hatta sık sık taklit edilen Tamagotchi, minik siyah beyaz paneli ve altı farklı renk seçeneğiyle satışta. Eskiden sahip olduğunuz Tamagotchi’den tek farkı ise boyutu. Yeni Tamagotchi eskisinden birazcık daha büyük.

Yumurta şeklindeki gövdesinde sanal bebeğinizi seçip sadece üç tuşla onu yönetebileceğiniz cihaz, pek çok yetişkine nostaljik anlar yaşatmaya hazır. Genel olarak çalışma mekanizmasından kısaca bahsetmek gerekirse, Tamagotchi ile içinde yüklü sanal bebeklerden birini seçiyor, onu besliyor, temizliyor, oyun oynayıp mutlu ediyorsunuz. Gerçek bir bebek gibi bakıma ihtiyaç duyan sanal bebekler gün içinde uykudan uyanıp ağlayabiliyor, ilgi talep edebiliyor.

Bandai markalı resmi Tamagotchi’ler şimdilik sadece Japonya’da satılıyor. Amazon’un Japonya sitesi üzerinden yaklaşık 18 dolara satışa sunulan bu cihazların diğer ülkelerde satışının yapılıp yapılmayacağı konusunda Bandai henüz bir açıklama yapmadı.