reklamı kapat

POPÜLER

Android’li ilk Vertu’nun satış fiyatı belli oldu

Geçen ayın sonunda Vertu‘nun ilk Android‘li telefonun fotoğraflarını sizlerle paylaşmıştık. Android 4.0.4 sürümü ile gelmesi beklenen cihazın Vertu Constellation Ti olarak adlandırılacağı da ortaya çıkmıştı.Cihazın teknik detayları arasında  1,5 GHz hızında çalışan işlemci (kaç çekirdekli olduğu belli değil), 800×480 piksel çözünürlüklü ekran, Bluetooth 4.0, NFC, WCDMA 850/900/1700/1900/2100 ve 1.250 mAh kapasiteli pil kullanılacağı da Blog of Mobile tarafından açıklanmıştı.

Titanyum kasalı ve safir kaplı Vertu Ti’nin yurt dışındaki satış fiyatının 7 bin 900 euro olacağı BBC tarafından açıklandı. Vertu’nun tasarımcısı Hutch Hutchinson, Vertu ürünlerinin işçilik ve ilgili teknolojiyi bir araya getirdiğini BBC’ye açıkladı. Vertu cihazların tek kullanımlık olmadığını belirten Hutchinson, telefonların en gelişmiş teknolojiye sahip olmadığını ancak bu telefonların kullanıcılar tarafından çok uzun süre kullanılabileceğini dile getirdi.

180 gram ağırlığa sahip olacağı söylenen bu lüks telefonun, günümüzdeki popüler akıllı telefonlar ile karşılaştırıldığında daha ağır olduğunu söylemek mümkün. (Samsung Galaxy S III 118 gram, Apple iPhone 5 112 gram) Vertu Ti’nin günümüzde satılan akıllı telefonlara göre ağır olmasının sebebi  ise cihazda kullanılan malzemeler.