reklamı kapat

POPÜLER

Vertu’nun yeni Android’li akıllı telefonu

İlk Android’li telefonu Ti’yi bu yılın şubat ayında tanıtan Vertu, şimdi de yeni Android’li telefonu V’yi görücüye çıkardı. Android 4.2 işletim sistemiyle çalışan bu lüks telefon, şubat ayında tanıtılan 3,7 inç ekranlı Ti’nin aksine 720p çözünürlüklü 4,3 inç çizilmelere karşı dayanıklı safir kristal ekranla birlikte geliyor. Vertu, 200 gramlık çelik bir topun 1 metre yükseklikten akıllı telefonun ekranına düştüğünde ekranda herhangi bir kırılmanın meydana gelmediğini vurguluyor. Bu da akıllı telefonunun ekranının ne kadar güçlü olduğunu ortaya koyuyor. Ekrana zarar vermenin tek yolu elmasla ekranı çizmek.

Vertu Constellation V
Çift çekirdekli 1,7 GHz hızında çalışan işlemcinin yer aldığı akıllı telefonda Adreno 320 grafik işlemcisi kullanılıyor. Fotoğraf ve video kaydı için 13 megapiksel arka kamera (Vertu Ti’de 8 megapiksel kamera vardı), görüntülü görüşmeler içinse 1,3 megapiksel kameranın entegre edildiği akıllı telefonda Full HD video kaydı yapmak da mümkün. Bağlantı noktaları arasonda Wi-Fi, NFC ve Bluetooth 4.0’ın olduğu cihazda kullanılan pil ise 1800 mAh.
Vertu Constellation V
Ti’de kullanılan 64 GB’lık depolama alanı V’de yerini 32 GB’a bırakmış durumda. Constellation V’de yüksek hızda internete imkan tanıyan LTE’nin de yer almadığını söyleyelim. El yapımı olarak İngiltere’de üretilen Constellation V’de malzeme tercihi olarak titanyum (gövdede) ve dana derisi tercihi yapılmış. Titanyum gövde sayesinde düşmelere karşı mukavemet gösteren telefon, beş farklı renk seçeneğine sahip. Koyu kahverengi, turuncu, siyah, açık kahverengi ve kiraz renk seçenekleriyle birlikte satışa sunulacak olan telefonun satış fiyatı her zaman olduğu gibi aşırı pahalı. 4.900 eurodan piyasaya sürülecek olan telefonun satış tarihi ise henüz belli değil.
Vertu Constellation V

YORUMLAR