reklamı kapat

POPÜLER

Android’li ilk Vertu, Constellation Ti ortaya çıktı

Nokia, lüks telefon modellerinin üretimini ve satışını yaptığı alt markası Vertu‘nun yüzde 90’lık hissesini geçtiğimiz ekim ayında EQT VI isimli sermaye şirketine satmıştı. Şirket her ne kadar satış bedelini açıklamasa da kaynaklardan alınan bilgiler bu değerin 250 milyon dolar olduğu yönündeydi.

Satın alma sürecinin ardından yeni Vertu telefonların hangi işletim sistemi ile geleceği merakla bekleniyordu. Hem Android hem de Windows Phone‘un adı sıkça geçiyordu. Blog of Mobile‘ın haberine göre uzun yıllardır Symbian ile çalışan Vertu’lar zamana ayak uydurmak adına artık Android işletim sistemi ile birlikte gelecek. Android’in 4.0.4 sürümünü çalıştırılacağı iddia edilen ilk cihazın Vertu Constellation Ti olarak adlandırılacağı belirtiliyor. Mevcut Vertu cep telefonlarında kullanılan deri, mücevher ve diğer değerli materyallerin Vertu’nun ilk Android’li akıllı telefonunda da kullanılacağı söyleniyor.

Cihazın teknik detayları arasında 1,5 GHz hızında çalışan işlemci (kaç çekirdekli olduğu belli değil),  800×480 piksel çözünürlüklü ekran, Bluetooth 4.0 ve NFC mevcut. WCDMA 850/900/1700/1900/2100 bağlantı seçeneklerinin de yer aldığı cihazda 1.250 mAh kapasiteli pil kullanılıyor.

Tabii bu detayların iddiadan ibaret olduğunu unutmamak gerek. Önümüzdeki ay tanıtılması beklenen Vertu Constellation Ti’nin satış fiyatı resmi olarak açıklanmasa da 3.000 euro’luk fiyat etiketine sahip olacağı belirtiliyor.
Vertu Constellation Ti

İLGİLİ HABERLER
Nokia, Vertu’yu 200 milyon euroya satmaya hazırlanıyor
Nokia, Vertu’yu 250 milyon dolar karşılığında EQT grubuna satıyor