reklamı kapat

POPÜLER

App Store baştan aşağı yenileniyor

Geniş uygulama yelpazesiyle en iyi uygulama mağazalarından biri konumunda olan App Store, uzun bir aradan sonra büyük bir değişime hazırlanıyor. Hızla sürdürülen çalışmalar neticesinde App Store’a önemli yeniliklerin geleceği iddia ediliyor

Söylenenlere göre yaklaşık 100 kişilik bir ekip şu anda App Store’da yapılması planlanan değişiklikler üzerinde çalışıyor. Bu yeniliklerden en önemlisinin arama motorunda gerçekleşmesi bekleniyor. Google‘ın arama motorunda sponsorlu gönderileri üstte çıkartarak milyonlarca dolar kazanmasını sağlayan sistemin benzerini geliştirmek isteyen Apple, aramalarda üstte çıkmayı amaçlayan geliştiricilerden belirli bir ücret almaya hazırlanıyor. Hali hazırda uygulama ve uygulama içi satın alımlardan yüzde 30 oranında pay alan Apple’ın bu özellikle birlikte kar oranını katlaması bekleniyor.

Elbette App Store’a gelmesi beklenen yenilikler bununla sınırlı değil. Yapılacak olan arayüz değişiklikleriyle birlikte mağazada dolaşmanın daha kolay olacağı söyleniyor. Ayrıca kullanıcıların kendi cihazları için en iyi uygulamalara ulaşmasının da kolaylaşacağı belirtiliyor. Ekip henüz yolun başında olduğundan dolayı App Store’daki bu değişikliklerin yakın zamanda gerçekleşmesi mümkün görünmüyor. Konuyla ilgili Apple’dan resmi bir açıklama gelmediğini de belirtelim.