reklamı kapat

POPÜLER

Apple LOG Tasarım

Apple, büyük bir finansal çeyrek sonucu daha açıkladı

Apple, son dönemde şaşırtmadığı üzere yine devasa bir finansal çeyrek sonucu açıkladı. Firma adeta para basmaya devam ediyor.

Apple, kendisi için geride kalan bir önceki çeyrekte 97,3 milyar dolar gelir ve 25 milyar dolar net kâr elde etmişti. Son çeyrekte ise firma 83 milyar dolar gelir ve 19,4 milyar dolar net kâr açıkladı. Sadece üç aylık dönemde elde edilen bu rakamlar bir kez daha nefes keserken, firma bu sonuçlar ile alandaki tüm rakiplerini yine geride bırakmayı başardı. Pandeminin etkisi, diğer olumsuzluklar ve bozulan / maliyeti artan tedarik hatlarına rağmen iyi bir çeyrek dönemini daha geride bırakan teknoloji devi, en çok geliri yine iPhone’lar üzerinden elde etti. Firmanın en çok para kazandığı ikinci alan servisler oldu. Apple servisleri küresel olarak an itibarıyla 860 milyon aboneye ulaştı.

Apple, son üç aylık dönemde sadece iPhone satışlarından 40,6 milyar dolar geliri kasasına koymayı başardı. Firma servislerden 19,6 milyar dolar, Mac’lerden ise 7,3 milyar dolar elde etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknoloji devi iPad’lerden 7,2 milyar dolar, giyilebilir ürünler / aksesuarlar / ev ürünleri kategorisinden ise 8 milyar dolar gelir elde etti. 2022’de şimdiye kadar çok sayıda duyuru yapan, fazlası da yolda olan şirket, bir sonraki etkinliğini iPhone 14’leri ve fazlasını göreceğimiz eylül ayında yapacak.

Apple sonuçları yanında bu da ilginizi çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın