reklamı kapat

POPÜLER

Apple drone üretse nasıl olurdu?

Apple‘ın teknolojileri tam anlamıyla kullanışlı hale getirmeden kullanıcılara sunmadığı bilinen bir gerçek. Örneğin yıllardır kullanılan NFC teknolojisini kullanmak için Apple Pay’i duyurmayı beklemişti. Aynı şekilde akıllı saat pazarına da daha iyi bir ürün sunabilmek adına gecikmeli girmeyi tercih etmişti. Peki şimdilerde popüler olan drone pazarına Apple da sonradan dahil olsa nasıl olurdu?

apple-drone-camera_2
Quadrocopter isimli internet sitesinde görülen bir konsept çalışması, Apple’ın olası bir drone modelinin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. Fütüristik bir görünüme sahip bu drone’da 60 FPS‘te 4K video kaydedebilen 4 farklı kamera yer alıyor. Panaroma modu bulunan kameralar aracılığıyla 100 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraf çekilebiliyor ve otomatik pozlama sayesinde kaliteli görseller elde ediliyor. Işık hızındaki interneti sayesinde drone’dan alınan görüntüler gerçek zamanlı olarak iOS ve OS X üzerinden izlenebiliyor. Ayrıca yine bu görüntüler istenirse YouTube‘a yükleniyor veya arkadaşlarla paylaşılabiliyor.

apple drone3
Her özelliğiyle hayranlık uyandıran konseptin gerçeğe dönüşme ihtimali şimdilik yok. Ancak yine de heyecan verici bir çalışma olduğunu göz ardı edemeyiz. Şu sıralar Apple Watch ve geliştirilme sürecinde olan Apple imzalı otomobil projeleriyle meşgul olan Cupertino’lu şirketin drone üretmesi zor gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemlerde bu konuda bir hamle yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.
appledrone2
drone

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple drone üretse nasıl olurdu?” için 2 cevap

  1. wad dedi ki:

    “Apple‘ın teknolojileri tam anlamıyla kullanışlı hale getirmeden kullanıcılara sunmadığı bilinen bir gerçek” apple da çalışanlar bile böyle düşünmüyordur. ya da ilk iphoneu çıkarmak için 90lardan beri dokunmatiğin gelişimini mi beklediler acaba şu an herkesin kullandığı özellikler için keza aynı durum. marka bağımlılığını bırakın sony’nin logitech’in bir seviye üstünü görünce peygamber görmüş moduna girmenin anlamı yok

  2. Nasıl olurdu bilmem ama pahalı olacağı kesin. GoldenDrone diye 50K ya filan satmaya çalışırlar