reklamı kapat

POPÜLER

Apple, haritalar uygulamasını geliştirmek için 2 yeni firmayla anlaştı

Harita hizmetini kullanıcılara ilk sunduğu dönemlerde eleştiri oklarının hedefi haline gelen ve yanıltıcı yol tarifleri vermekle suçlanan Apple, harita uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Daha önce de farklı bölgelerle ilgili bilgi sağlaması için 10’dan fazla firmayla anlaşmaya giden Apple, bu kez de 2 yeni firmayla anlaşma imzaladı.

GasBuddy ve GreatSchools isimli firmalarla yapılan anlaşmaların neler getireceğini aşağı yukarı tahmin etmişsinizdir. GasBuddy’nin sağlayacağı bilgiler aracılığıyla harita üzerinde benzin istasyonlarının yerlerinin daha iyi görüntülenebileceği söyleniyor. GreatSchools ise okulların yerlerinin bulunmasını sağlıyor ve özellikle öğrenciler için önemli bir kolaylık sunuyor. iOS’in gelecek 8.2 ve 8.3 güncellemelerinde haritaların bu yeni sistemlerle birlikte güncellenmesi bekleniyor. Ayrıca Apple’ın iOS 9‘da da haritayla ilgili önemli yenilikler yapacağı düşünülüyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Apple, haritalar uygulamasını geliştirmek için 2 yeni firmayla anlaştı” için 2 cevap

  1. Atakan Arısoy dedi ki:

    çok garip. Samsung dedikodularla resmen dalga geçiyor, Apple’da ise dedikodular hep gerçek oluyor. kemikleri sızım sızım sızladı Steve Jobs’un.

  2. Erdem Aksoy dedi ki:

    Neden bu kadar uğraşıyorlar anlamıyorum.