reklamı kapat

POPÜLER

Apple, Find My Friends uygulamasını yayınladı


Apple, uzunca bir süredir Google kullanıcılarının kullandığı Latitude’un daha gelişmiş bir benzeri olan yeni servisi Find My Friends‘i kullanıma açtı. iCloud tabanlı Find My Friends’in iPhone ve iPad’lerle uyumlu uygulaması da yayınlandı. Uygulamanın yaptığı şey aslında oldukça basit; harita arayüzü üzerinden konum bilgilerinizi, belirlediğiniz arkadaşlarınızla paylaşmak ve onların nerede olduğunu görmek.
Find My Friends
Rehber ve harita ile entegre olan Find My Friends, bu sayede ister rehberden seçtiğiniz kişinin nerede olduğunu görmeye isterseniz de o an için bulunduğunuz bölgedeki arkadaşlarınızı aramanıza imkan tanıyor. Servis, konumunuzu belli kişilerle belli bir süre boyunca paylaşmaya da izin veriyor. Kullanıcılar belirledikleri konumun paylaşılmasını belli bir saat, gün veya hafta ile sınırlandırılmasını ayarlayabiliyor. Belirlenen tarihin sonuna gelindiğinde konum bilgisi paylaşımı otomatik olarak duruyor. Ebeveyn kontrolüne de önem veren Apple, isteyen kullanıcıların servisin konum paylaşımı yapmasını engellemesine de olanak sağlıyor.

iOS 5 işletim sisteminin kurulu olmasını gerektiren servisin uygulaması App Store üzerinden ücretsiz olarak indirilebiliyor.

YORUMLAR