reklamı kapat

POPÜLER

Spotsetter’ı satın alan Apple, Google Haritalar’a fark atacak

Beceriksizliği yüzünden herkesin dalga geçtiği Apple Harita uygulaması sonunda Google Haritalar‘a fark atma fırsatını yakalamış olabilir. Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarda arama yaparak gidilecek mekan önerilerinde bulunan Spotsetter‘ı satın aldığı öğrenilen Apple, Spotsetter’ın özelliklerini kendi Harita uygulamasına eklemeye hazırlanıyor.

Spotsetter’ın mekanların kaydedilip harita üzerinde gösterildiği sosyal bir platform olan Foursquare ile aynı işlevi yerine getirdiği düşünülebilir, ancak Spotsetter’ın farkı, mekan bilgilerini tek bir kaynak yerine pek çok sosyal ağdan toplaması.

Daha önce Google Haritalar’da çalışmış olan iki yazılım mühendisinin tasarladığı Spotsetter, uzun bir süredir iOS ve Android uygulaması olarak kullanılsa da, uygulama sahipleri geleceği giyilebilir teknolojide gördüklerini ve mobil cihaz uygulaması olmaktan çıkıp Google Glass veya iWatch gibi platformlara geçiş yapmayı hedeflediklerini birkaç ay önce açıklamıştı.

Net bir vizyonu olan bu ekibi bünyesine katmış olan Apple’ın bu teknolojiyi ve arkasındaki dehayı sadece Harita uygulaması için kullanacağını düşünmek saflık olur. iWatch’un diğer akıllı saatlere ciddi fark atacağına dair beklentiler, bu satın almayla birlikte daha da güçlendi. Bakalım Apple bu beklentileri karşılayabilecek mi?

YORUMLAR