reklamı kapat

POPÜLER

LG G3 ilk hafta satışlarında Samsung Galaxy S5’i geride bıraktı

Haziran ayı sonuna doğru Türkiye’de satışa sunulması beklenen LG G3, henüz her ülkede çıkışını tamamlamamış olmasına karşın Güney Kore’de ilk beş günde 100 bin satarak erken satışlarda en büyük rakibi Samsung Galaxy S5‘in önüne geçmeyi başardı.

İki büyük Kore devinin kıyasıya rekabeti tam gaz devam ederken LG G3 ilk satış rakamlarına göre bir adım öne geçmiş görünüyor. Daha önce LG G3’ün ön incelemesini gerçekleştirmiş ve Samsung Galaxy S5 ile kameraları arasındaki farkları ortaya seren bir haber yapmıştık. G3’ün ilk beş gün elde ettiği satış rakamları, G3’ün ilk zaferine işaret ediyor. Sadece Güney Kore’de 100 bin satış yapan firma, Galaxy S5’in Güney Kore satışını da üçe katlamış bulunuyor.

LG G2 ile yakaladığı ivmeyi G3 ile yükseltirken bunların erken satış sonuçları olduğunu tekrar belirtmekte fayda var. LG’nin başarısında rakiplerine kıyasla öne çıkan donanımı ve Quad HD ekranı da büyük rol oynuyor. Samsung’un da Quad HD’li, metal gövdeli bir telefon çıkarma hazırlığında olduğuna ilişkin söylentiler çoktan alıp başını yürüdüyse de, LG G3’ü pazar dışına itebilecek kadar güçlü bir rakiple karşımıza çıkıp çıkmayacağını zaman gösterecek. G3’ün 2014’ün en popüler telefonunu belirlemek için ise hala biraz erken.