reklamı kapat Samsung Space Monitor

POPÜLER

Apple

Apple Haritalar’dan Türkiye’de de kullanılabilen yeni bir özellik

Apple, Haritalar uygulamasına eklediği özelliklere bir yenisini daha ekledi. 36 ülkede ve 175’ten fazla şehirde bisiklet paylaşımı özelliğini Haritalar uygulamasına dahil eden Apple, bu özelliğini Türkiye’de de kullanıma sundu.

Ito World  isimli şirketle yapılan iş birliği neticesinde kullanıma sunulan Bisiklet Paylaşımı özelliği arama kısmına yazıldığında ortaya çıkıyor. Servis henüz çok yeni olduğu için Apple Haritalar’a eklenen bu özelliğin İstanbul’da çok fazla seçenek sunmadığını belirtelim. İlerleyen aylarda İstanbul’da bisiklet paylaşımıyla ilgili daha fazla seçeneklerin çıkmasını bekliyoruz.

Apple daha önceden Apple Maps’da birkaç şehirde bisiklet paylaşım verileri kullanıyordu, ancak bu destek Ito World ortaklığıyla daha yaygın bir şekilde kullanılacağı benziyor. Ito World, bisiklet paylaşım verilerini lisanslamak için onlarca şirket ile anlaşma imzalamıştı.

Apple Haritalar uygulamasını geliştirmeye devam ediyor

TechCrunch’a göre, Apple Haritalar, New York City’de Citi Bike, San Francisco’daki Ford GoBike, Portland’da Biketown, Londra’da Santander Cycles, Barcelona’da Bicing, Montreal’de BIXI ve daha pek çok hizmeti destekliyor. Apple’ın ilerleyen dönemde Haritalar uygulamasına yeni özellikler getirmesi de bekleniyor.