reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en popüler korsan film sitesinden veda

Dünyanın en popüler korsan dizi/film sitelerinden biri olan 123Movies, anlamlı bir mesajla sitenin kapatılacağını duyurdu. Geniş arşiviyle dikkat çeken sitenin aylık ziyaretçi sayısı da göz ardı edilemeyecek cinsten.

Korsan film sitesi 123Movies, popüler illegal siteler arasında yer alıyor. 123movieshub veya GoMovies olarak da bilinen site internetteki en büyük arşive sahip korsan siteler arasında yer alıyordu. Aylık 98 milyon ziyaretçisi bulunan sitenin geniş kütüphanesi en yeni filmleri dahi barındırıyor ve izleyicilerle ücretsiz olarak buluşturuyordu. Ancak site üzerinden yapılan yeni duyuruyla beraber sitenin tamamen kapatılacağı açıklandı. Hem de oldukça anlamlı bir mesajla.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Popüler korsan film sitesi geri sayımı başlattı

Geri sayım sayacını ana sayfaya iliştiren site bu hafta kapanacak. Hayranlarla paylaştıkları mesaj ise korsan sektörünün artık durması gerektiği yönünde. “Yıllardır film ve dizileri sizlerle buluşturuyoruz. Artık elveda demenin zamanı geldi. Bu zamana kadar bizimle olduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca lütfen film ve dizilere para verin. Bu şekilde dizi ve filmlerin yapımında rol oynayan kişilere saygınızı gösterebilirsiniz.” diyen site aylık 98 milyon ziyaretçisine de bu şekilde veda ediyor. Ekibin siteyi kapatma sebebi ise resmi olarak açıklanmadı ancak sebebin legal baskılar olabileceği söyleniyor.
123movies
Popüler çevrim içi yayın servisleri ise yeni içerikler ve kabul edilebilir fiyatlarla kullanıcılarla dizi ve filmleri buluşturuyor. Ancak elbette henüz korsanı bitirecek noktada ne yazık ki değiliz. Öte yandan 123Movies gibi popüler ve geniş kütüphaneye sahip sitelerin yavaş yavaş kapanması kullanıcıları ücretli alternatiflere yönlendirebilir.