reklamı kapat

POPÜLER

EZTV

Popüler korsan dizi sitesinde kullanıcıları tehlikeye atan açık

Geçtiğimiz günlerde internette illegal olarak dizi izleyen kullanıcıları tatsız bir sürpriz bekliyordu. Popüler dizi torrent sitelerinden EZTV‘de yayınlanan bazı dizilerde kullanıcıların verilerinin sızdığı iddia ediliyor.

İllegal dizi erişimi sunan popüler sitelerden biri olan EZTV, ciddi bir veri açığıyla karşı karşıya gibi görünüyor. İnternet sitesi aracılığıyla Lucifer dizisinin 3. sezon 19. bölümünü indiren kullanıcılar korkutucu bir mesajla karşı karşıya kaldı. TorrentFreak‘te yer alan habere göre dizinin ilk 10 dakikasının ardından ekranda beliren mesaj internet sitesinin ciddi bir güvenlik açığı barındırdığını belirtiyor. Mesaj burada da sınırlı kalmıyor. Dizinin ilerleyen sahnelerinde sitenin kullanıcılarına ait olduğu iddia edilen IP adresleri bir anda ekranda beliriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Torrent kullanıcılarının verileri sızmış

Bölümün sonunda ise son bir not yer alıyor. Sistemi hacklediği düşünülen DeXoX tarafından yazılan son mesajda “IP veritabanı, kayıtlı kullanıcıların e-posta adresleri veya daha fazlasına ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçin” diye bir not düşülmüş. Henüz söz konusu verinin gerçekten sızdığına ilişkin bir açıklama yok. EZTV konuyla ilgili resmi bir açıklamada bulunmadı ancak bu korkutucu mesajların sadece Lucifer dizisiyle sınırlı kalmadığı kaydediliyor. Dizilerin DeXoX tarafından kodlanan versiyonlarının sisteme yüklenmiş olması ise bir veri açığı olabileceğine işaret ediyor.