reklamı kapat

POPÜLER

iPhone

Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile akıllı telefon satışlarına hükmediyor

Geride bıraktığımız üç aylık dönemde en fazla satılan akıllı telefonlar açıklandı. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde listede başı Apple çekiyor.

Mayıs ayına girmemizle birlikte yılın ilk üç ayına dair finansal rakamlar da ortaya çıkmaya başlıyor. Bu dönemde Apple’a en büyük kazancı iPhone’un getirdiği ortaya çıkmıştı. Firmanın üç aylık süreçte 52.9 milyar dolar gelir elde ettiği, bunun 11 milyar dolarının ise kar olarak yansıdığı ortaya çıkmıştı.

Şimdi Strategy Analytics isimli araştırma firmasının paylaştığı verilere göre geçtiğimiz çeyreğin en fazla satan telefonu iPhone 7 oldu. Onu Apple’ın bir başka ilgi gören modeli olan iPhone 7 Plus takip etti. Üçüncü sırada ise Çin tabanlı bir firma olan Oppo’yu görüyoruz. Şirketin iPhone’a çok benzetilen modeli Oppo R9s‘nin büyük ilgi gördüğü anlaşılıyor. Dördüncü ve beşinci sırada ise Samsung yer alıyor. Galaxy J2 (2016) ve Galaxy J5 (2016) satış rakamlarıyla öne çıkmayı başarıyor.

Yine Strategy Analytics tarafından paylaşılan verilere baktığımızda Apple’ın son üç ayda satışını gerçekleştirdiği iPhone modelleri içinde iPhone 7 ve iPhone 7 Plus yüzde 76.5’lik bir paya sahip. Daha önce Apple’ın CEO’su Tim Cook, Phone 7 Plus’ın en fazla ilgi gören plus modeli olduğunu dile getirmişti. Ortaya çıkan veriler de onun bu sözlerini doğrular nitelikte.

YORUMLAR