reklamı kapat

POPÜLER

Apple Logic Pro ve Final Cut Pro

Apple, Logic Pro ve Final Cut Pro için yeni özellikler duyurdu

Teknoloji devi Apple, Mac bilgisayarlar ve iPad tablet modelleri özelinde Logic Pro ile Final Cut Pro için yeni özellikler duyurdu.

Resmi bir açıklama yapan Apple, profesyonel video düzenleme uygulaması Final Cut Pro hakkında şunları aktardı: “Apple bugün, Mac ve iPad için Final Cut Pro’da iş akışlarını kolaylaştıran güçlü ve yeni özellikler sunan güncellemeler yapıldığını duyurdu. Final Cut Pro şimdi zaman ekseninde ve organizasyonda yapılan geliştirmelerin yanı sıra karmaşık düzenleme işlemlerini basitleştirmenin yeni yollarıyla geliyor. Uygulamalar, Apple çipin güç verimliliği sağlayan performansından ve Object Tracker için yepyeni yapay öğrenme modelinden yararlanıyor. Dışa aktarma hızları ise birden çok medya motorundan güç alan Mac modellerinde olağanüstü bir seviyeye ulaşıyor.1 iPad için final Cut Pro, taşınabilir Multi-Touch düzenleme deneyimini daha da iyileştiren yeni özellikler sunuyor. Bu özellikler arasında dış ses kaydına yönelik destek, genişletilmiş uygulama içi içerik seçenekleri, yeni eklenen renk derecelendirme ön ayarları ve iş akışında yapılan geliştirmeler bulunuyor. Final Cut Pro’da yapılan bu güncellemeler bu ayın ilerleyen günlerinde App Store’da kullanıma sunulacak.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, profesyonel ses / müzik düzenleme uygulaması Logic Pro hakkında ise şunları aktardı: “Apple bugün Logic Pro’yu Mac ve iPad’de kullanılabilen güçlü ve yeni özelliklerle güncelledi. Yeni Mastering Assistant ve kullanıcı dostu ses şekillendirme araçlarından oluşan profesyonel paleti sayesinde müzisyenler, dinleyicilerle buluşmaya hazır miksleri her zamankinden hızlı bir biçimde sunabiliyor.

Mac için Logic Pro, şimdi Sample Alchemy ile inanılmaz örnek manipülasyonu işlevlerinin yanı sıra Beat Breaker’ın radikal yeniden şekillendirme ve yeniden karıştırma özelliklerine sahip oluyor. iPad için Logic Pro, kullanıcıların iPad’deki yerleşik mikrofonu kullanarak “bulunan sesleri” hızla kaydetmesine ve anında çalınabilir özel enstrümanlar oluşturmasına olanak tanıyan Quick Sampler Recorder modu gibi daha da güçlü özellikler sunuyor.

Kendilerine ait örnek koleksiyonlarına sahip prodüktörler ve ritim üreticileri, Split View ve Sahne Yöneticisi gibi gelişmiş multitasking özelliklerinden yararlanarak kolayca setler veya özel enstrümanlar oluşturabiliyor. Üstelik kullanıcılar, proje alışverişi özelliği sayesinde Mac ile iPad arasında kolaylıkla geçiş yaparak çalışabiliyor ve müzik yapma deneyimini ister hareket halinde ister stüdyoda yaşayabiliyor.”

Apple adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER