reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music yayın hayatı başladı, Türkiye’de ise henüz kullanımda değil

Apple, iOS 8.4 güncellemesini indirmeye sundu. Uygulamada dikkat çeken en önemli yenilik ise Apple’ın uzun zamandır beklenen müzik servisi Apple Music. Başta Amerika olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde kullanıma sunulan servis ne yazik ki şu an için Türkiye’de kullanılamıyor.

iOS 8.4
Yakın kaynaklardan elde ettiğimiz bilgiye göre Apple Music’in Türkiye’de yer almamasının sebebi MESAM ve MSG. Sanatçıların haklarını korumak amacıyla kurulan MESAM ve MSG ile Apple’ın henüz anlaşamamasından dolayı müzik servisinin Türkiye’de kullanıma sunulmadığı belirtiliyor. Apple’ın Apple Music sayfasına girildiğinde ise “Çok Yakında” yazması da müzik servisi için bir süre daha bekleyeceğimiz anlamına geliyor. Yeniden tasarlanmış müzik uygulaması, iBooks iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleriyle birlikte gelen güncellemeyi iOS cihazınızın Ayarlar-Genel-Yazılım Güncelleme kısmına tıklayarak indirebilirsiniz.

Apple Music ile ilgili güncellemeleri ve deneyimlerimizi bu haber altında paylaşmaya devam edeceğiz. Tüm güncellemeleri bu haber altından takip edebilirsiniz.

GÜNCELLEMELER
– Daha önce iTunes üzerinden yapılan satın almalar Music uygulamasında sorunsuz çalışıyor.
– Türkiye’de şu an Apple Music için kullanıcı adı da alınamıyor.