reklamı kapat

POPÜLER

Apple Studio Display Pro

Apple Studio Display Pro monitör modeli de yolda olabilir

 - Güncelleme: 10 Mart 2022 12:07

Peek Performance etkinliğinde tanıtılan Studio Display üzerine Apple Studio Display Pro monitör modeli de eklenebilir.

Peek Performance Apple etkinliğinde Mac Studio ile beraber tanıtılan Apple Studio Display, 27 inç 60 Hz LCD ekran üzerine kuruluyor. Apple’ın üründe gamındaki ikinci monitörü olan bu ürün, yıl bitmeden bir de “Pro” sürüme kavuşabilir. Ekran teknolojileri konusunda en sağlam kaynak Ross Young’un aktardığı kadarıyla olası adıyla Apple Studio Display Pro monitör modeli, haziran ayında tanıtılacak ve 27 inç panelinde 120 Hz yenileme hızı sunacak. Yine LCD temelli olacak ancak mini-LED aydınlatma kullanacak bilgisi verilen monitör, bu sayede yüksek kontrast ve parlaklık sunacak. Bu arada Apple başka bir monitör daha geliştiriyor. Pro Display XDR’ın üstüne konulacak bu mini-LED temelli modelin 7K çözünürlük, 120 Hz yenileme hızı ve 32 inç üstü bir boyut getirmesi bekleniyor.

Bugün hatırlarsınız bir de M2’li Mac mini detayı ses getirdi. Kaynaklar Apple’ın M2 işlemci taşıyan güncellenmiş bir tasarıma sahip yeni Mac mini üzerinde çalıştığını aktardı. Yılın sonuna doğru gelmesi beklenen bu yeni bilgisayar, ilk haber üstüne gelen farklı kaynakların doğrulamalarına göre gerçekten iki farklı işlemciye sahip olacak. Aktarılan bilgilere göre yeni model hem M2 hem de M2 Pro işlemci ile tercih edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Temel ihtiyaçlara özel olarak M2’yi, zaman zaman daha fazla güce ihtiyaç duyanlar içinse M2 Pro işlemciyi sunacak denilen Apple, bu yeni sürümler geldiği zaman Intel işlemcili mini modelini ise satıştan kaldırılacak. Apple için Intel macerası bu yıl yüksek ihtimalle tamamen sona erecek. Yeni Mac Pro da Apple Silikon temelli olacak.

Apple Studio Display Pro yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın