reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV, The Beatles’ın 50. yılını özel kanal ile kutluyor

Apple, dünya müzik tarihinin en değerli isimlerinden The Beatles‘ın 50. yılını Apple TV‘ye eklediği yepyeni bir kanalla kutluyor. Özel sahne performanslarını kısa süreliğine yayınlamaya başlayan Apple, ayrıca grubun Amerika’da çıkan albümlerini de ilk kez dijital ortamdan satışa sunuyor.

60’lı yılların efsanevi rock grubu The Beatles’ın sahne alışının 50. yılı şerefine oldukça güzel bir sürpriz hazırlayan Apple, Apple TV platformunda açtığı yeni kanal ile grubu bir kez daha onurlandırdı. 1964 yılının şubat ayında gerçekleştirilen “The Ed Sullivan Show”da sergilenen unutulmaz şovu yayınlamaya başlayan teknoloji devi, Amerika’da satışa çıkarılan albümleri de iTunes üzerinden kullanıcıların beğenisine sundu.

Apple ile plak şirketi EMI arasında yaklaşık iki yıl süren spekülasyon ve müzakereler sonucu ancak 2010 senesinin kasım ayında iTunes’la tanışabilen The Beatles, mağazadaki ilk haftasında iki milyon parça ve 450,000 albüm satışına imza atmayı başardı. İki aylık süreç içerisinde 5 milyon şarkı ve 1 milyon albüm barajını aşarak dikkatleri çeken grubun daha önce hiç duyulmamış 59 adet eseri ise geçtiğimiz aralık ayında müzik severlerle buluşmuştu.