reklamı kapat

POPÜLER

Apple TV

Apple TV’deki ilk banka uygulaması Akbank oldu

Bankacılık işlemlerini Apple Watch’a taşıyan Akbank şimdi de Apple TV için geliştirdiği uygulamayı indirmeye sundu. Apple TV’de yer alan ilk banka uygulaması olarak göze çarpan Akbank Direkt, geçtiğimiz yıl GSMA – Global Mobile Awards tarafından yılın uygulaması kategorisinde “dünyanın en iyi akıllı telefon uygulaması” bu yıl da Global Finance tarafından “dünyanın en iyi mobil bankacılık uygulaması” seçilmişti.

Akbank Direkt’ten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. iBeacon teknolojisiyle para çekme hizmetini ilk sunan, Apple Watch ile ilk ve tek para çektiren, 3D Touch teknolojisini kullanan ilk uygulama olan Akbank Direkt olarak yine özel bir hizmeti hayata geçirdiklerini belirten Oğuz, Apple TV için özel tasarlanan Akbank Direkt uygulamasının da bir ilke imza attığını belirtti.

Akbank müşterisi olma koşulu gerekmeksizin tüm yatırımcıların Akbank Direkt ile Apple TV’den hisse senetleri piyasası ve döviz kurlarını takip edebileceğini söyleyen Oğuz, kullanıcıların BIST verilerini izleyebileceğini ve görüntülü yatırım haberlerine ulaşabileceğini dile getirdi. Oğuz, Apple TV üzerinde yatırım işlemlerine özel tasarlanmış ana sayfası ile dikkat çeken Akbank Direkt’e QR Kod ile girerek, BIST100 verileri de anlık olarak Apple TV’den izlenebileceğini söyledi.