reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha karanlıklar lordu MT-10’u görücüye çıkardı [Video]

Yamaha Kraken’i ortaya çıkardı. Japon üreticinin popüler MT serisi artık çok daha güçlü ve çok daha korkutucu bir üyeye sahip. 125 cc’den (MT-125) 850 cc’ye (MT-09) kadar farklı hacim versiyonları bulunan bu geniş ailenin en büyüğü artık 998 cc’lik MT-10!

EICMA 2015’te XSR900 ile birlikte sahne alan MT-10, tüm ilgiyi geçmişten izler taşıyan naif çizgilere sahip XSR900’dan alıp kendine çevirmeyi başardı. Hiçbir şeye benzemeyen acayip görünümlü bu süper-çıplak, sınıfındaki rakiplerinin korkulu rüyası olmaya geliyor. Predator misali agresif ve çirkin yüzlü tasarımı ve yarış tutkunu kardeşi R1’den emanet aldığı güçlü motor bloğuyla, MT-10 karanlıklar içinde parıl parıl parlıyor.

Yamaha YZF-R1‘in çıplak versiyonu diyebileceğimiz MT-10, MT-09’daki üç silindirli motor yerine R1’in dört silindirli cross plane motorunu kullanıyor. Yine R1’den devşirme şasi tasarımı ve süspansiyon sistemini kullanan MT-10, envai çeşit elektronik ayarı ve sürüş modlarıyla donatılmış. Sürüş kontrolü, çekiş kontrolü, Yamaha’nın D-Mode sürüş modu gibi farklı ayarlarla motosikleti sürüş tarzına göre şekillendirmek mümkün.

2016 mayıs ayında piyasaya çıkması beklenen MT-10’un fiyat bilgileri henüz belli değil. Yollarda terör estireceği şimdiden aşikar olan motosikletin fotoğraflarına yukarıdaki galeriden, etkileyici video görüntülerine ise hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

VİDEO