reklamı kapat

POPÜLER

Apple ünlü otomasyon uygulaması Workflow’u bünyesine kattı

Apple, işletim sistemini geliştirebilmek için yeni yatırımlar yapmaya devam ediyor. Ünlü otomasyon uygulaması Workflow, resmen Apple çatısı altına girdi. Bu satın alım, Apple’ın işletim sistemlerinde otomasyon odaklı yenilikler yapabileceğine işaret ediyor.

iPhone’da bazı işlemleri yapabilmek için birden fazla menüde dolaşmak gerekebiliyor. Bu da zaman kaybına neden oluyor. macOS’te Apple’ın otomasyon için sunduğu çözümler olsa da iOS tarafında böyle bir uygulama bulunmuyor.  Workflow‘un satın alınmasıyla birlikte iOS tarafındaki bu eksikliğin kapatılması amaçlanıyor.

Workflow tıpkı IFTTT gibi çalışıyor ve belirli bir eyleme bağlı olarak tetiklenen bir veya birkaç farklı işlemin yapılmasını sağlıyor. Sadece bununla da yetinmiyor ve uygulama içerisinde birkaç adımda yapılması gereken işlemi tek tuşa indiriyor. Örneğin bir YouTube kanalından rastgele bir videoya tek tuşla ulaşılabiliyor, daha önce belirtilen Apple Music listesi çalınmaya başlıyor veya son çekilen fotoğraf Instagram’da paylaşılabiliyor. Galerisinde birçok hazır işlemin bulunduğu Workflow’da kullanıcılar istediği takdirde kendi işlerini kolaylaştıracak Workflow’lar hazırlayabiliyor ve diğerleriyle paylaşıyor.

Apple’ın satın aldığını onayladığı Workflow düşünüldüğünün aksine App Store’dan kaldırılmış değil ve hatta daha önce ücretli olarak sunulan uygulama şu anda ücretsiz olarak indirilebiliyor. Gelecekte Apple’ın bu sistemi iOS’in içine entegre etmesi ve uygulamaya son vermesi bekleniyor. Workflow’u tüm iOS cihazlarınızda App Store’dan indirebileceğinizi ve Apple Watch üzerinden de kullanabileceğinizi belirtelim.

YORUMLAR