reklamı kapat

POPÜLER

Apple ve U2 güçlerini yeniden birleştiriyor; efsane grup akşamki etkinlikte sahne alabilir

Yılın en büyük Apple etkinliğine saatler kalmış olsa da, etkinlikle ilgili söylentilere her dakika yenileri etkileniyor. 30 yıl önce orijinal Macintosh‘un Steve Jobs tarafından tanıtıldığı Flint Center‘da bugünkü etkinlik için dev bir yapı inşa eden Apple’ın neyin peşinde olduğu büyük merak konusu. En son söylentilerse etkinlikte U2’nun sahne alacağı, yeni bir Apple ürünün de yakında çıkacak U2 albümüyle ilginç bir bağlantısı olacağı yönünde.

2004’te iPod için yapılan işbirliğinden bu yana arasından su sızmayan U2 ve Apple ikilisi yeniden bir arada. Adını açıklamayan kaynaklara göre, bu yılın sonunda yeni bir albüm çıkaracak olan U2, bu akşam açıklanacak bir Apple ürününü albümüyle ilişkilendirecek. iPhone 6‘ya yüklü gelen albüm fikri daha önce pek çok firma tarafından uygulanmış olduğu için albüm-cihaz ilişkisinin bundan farklı bir şey olacağı düşünülüyor. Albümün de, Apple’ın yeni ürünlerinin de çıkış tarihi şimdilik belli değil, ancak albüm ve cihaz birbirini destekleyecek bir ilişki içinde olacaksa ikisinin de aynı anda çıkmasını beklememiz doğru olur.

Apple ve U2 arasındaki yıllardır devam eden güçlü bağ, Cupertinolu firmanın bu akşamki gövde gösterisini unutulmaz kılabilir mi? Akşam saatlerinde sorumuza yanıt bulacağız.

YORUMLAR