reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch 2’de daha gelişmiş pil ve işlemci yer alabilir

Apple’ın uzun süreden beri ilk kez farklı bir kategoride çıkardığı cihaz olan Apple Watch kimilerine göre başarılı, kimilerine göre ise değil. Ancak bir gerçek var ki satış rakamları Apple’ın yüzünü güldürmeyi başarıyor. Başarısını kaldığı yerden devam ettirmek isteyen teknoloji devi ise önümüzdeki yıl piyasaya süreceği akıllı saatin hazırlıklarına başladı bile. Cihazla ilgili gelen ilk bilgiler yeni saatteki değişikliklerin tasarımda değil, kasanın içerisinde olacağını gösteriyor.

Koreli haber kaynağının iddiasına göre 2. nesil Apple Watch’ta saatin tasarımı ve boyutu olduğu gibi korunacak. Hatta ekran çözünürlüğü bile aynı kalacak. Ekran paneli olarak ise Samsung’un esnek OLED ekranına yer verilecek.  Esas değişikliğin işlemci ve pilde yapılması bekleniyor. Gelişmiş pil sayesinde ilk saatin eleştirilen yönlerinden biri olan kullanım süresi ve düşük uygulama performansının artacağı düşünülüyor Ayrıca saate bir de kameranın dahil edilebileceği söyleniyor. Tasarımın hiçbir şekilde değişmemesi hayal kırıklığı olarak görünebilir ancak Apple’ın tasarımsal değişiklikleri iki nesilde bir gerçekleştirdiğini göz önünde bulundursak tasarım konusundaki değişimin 3. nesil Apple Watch’ta yaşanması kulağa mantıklı geliyor.

Eğer bu özellikler doğru çıkarsa ilk Apple Watch’a sahip kullanıcıların yeni cihazı almak için çok fazla nedeni olmayacak gibi görünüyor. Bu özellikler doğruysa Apple’ın ilk akıllı saatini pas geçen kişilerin Apple Watch 2‘yi alması daha mantıklı . Tabii şu anda bu özellikler tamamen iddiadan ibaret ve kesin bir şey söylemek mümkün değil. Yeni Apple Watch ile ilgili kesin bilgileri öğrenmek için 2016’ya kadar beklememiz gerekiyor.

Haberde kullanılan görsel Apple Watch’a aittir.

İLGİLİ HABERLER