reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch merkezli batarya sorunları yakında çözülecek

Son dönemde kullanıcıların gerçekten çok canını sıkan Apple Watch merkezli batarya sorunları yakında çözülecek.

Şirket tarafından resmi olarak doğrulandığı kadarıyla Apple Watch modellerinde özellikle en son watchOS güncellemeleri sonrasında görülen hızlı batarya bitmesi sorunu, yakında çıkacak güncelleme ile ortadan kaldırılacak. Yeni modeller dahil çok sayıda saati kapsayan batarya sorunlar, bazı cihazlarda çok kötü bir deneyim yaşatıyor çünkü sadece üç saat içerisinde tamamen şarjı biten ya da 30 dakikada yüzde 25 şarj kaybeden saatlerin şikayetleri geliyor. Apple’dan yıl bitmeden iPhone tarafında iOS 17.2 güncellemesi de gelecek. Apple’ın resmi olarak doğruladığı kadarıyla sürüm, kullanıcıların iOS 17’ye geçtiklerinden bu yana yaşadıkları, iOS 17.1 güncellemesiyle de çözülmeyen WiFi bağlantı sorunlarından kurtaracak. Kullanıcılar yeni sürüme geçtiklerinden beri düşük WiFi hızları ve sık sık yaşanan düşmeler konusunda çok şikayette bulunuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iOS 17.2 ile iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te yer alan eylem butonuna bir imkan daha eklenecek. Bu yeni imkan sayesinde artık iOS’u yerleşik çeviri uygulamasına buton üzerinden hızlıca erişim sağlanabiliyor, Türkçe destekli uygulamada sesli çeviri yapılabiliyor. iOS 17.2’yle beraber ilk duyurusu uzun zaman önce yapılan iMessage Kişi Anahtarı Doğrulama” sistemi de geliyor.

iOS 17.2 güncellemesi aynı zamanda “Günlük” uygulamasını da barındırıyor. Yeni güncelleme ile Apple Music’e “Favoriler” çalma listesi de ekleniyor. Bu listede favoriye alınan şarkılar bir araya getiriliyor. Bu arada yeni sürümde ortak çalma listeleri de oluşturulabilecek, kullanıcılar yüksek ihtimalle bunu oldukça aktif kullanacak.

Apple Watch gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli