reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG Tasarım

Gurman: “Apple için 2024 yeni iPad yılı olacak”

Normalde geçtiğimiz ay Apple’dan yeni bir iPad gelmesi bekleniyordu ancak öyle olmadı. Yeni iPad’ler 2024’te tanıtılacak.

Mark Gurman tarafından bir kez daha dile getirildiği üzere teknoloji devi Apple yeni iPad’leri 2024 içerisinde tanıtmayı planlıyorGurman, Apple’ın yeni yılda eksiksiz olarak tüm iPad’leri (Normal model, Air, Pro, Mini) yenileceğini belirtiyor, modellerin aynı anda tanıtılması ise şimdilik beklenmiyor. İlk tanıtımın mart ayında yapılacağı, diğer modellerin ise eylül ayına bırakılacağı düşünülüyor. Bundan önce spesifik olarak iPad Pro odaklı şaşırtan bir iddia ortaya atılmıştı. Apple biliyorsunuz tablet tarafında aylardır genelde OLED ekranlı iPad’ler ile gündemde ses getiriyordu. 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta gelecek 2024 iPad Pro modelleri, bünyesinde OLED ekran taşıyacak bilgisiyle ayarlardır gündemdeydi. Daha önce 2024’ün ortasında lanse edileceği söylenen bu iPad’ler, bünyesinde spesifik olarak hibrit bir OLED panel taşıyacak, tabletler bu esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği yeni nesil panel ile gerçek siyahları ve canlı renkleri olabildiğince dayanıklı bir temelde sunacak deniyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal OLED panellerden daha ince olacağı söylenen bu paneller için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süreli bir geliştirme sürecine girişen Apple, Digitimes’ın geçtiğimiz hafta ortaya attığı iddiasına göre tüm bu planları rafa kaldırmış olabilir.

Henüz tüm süreç netleşmiş değil ancak Apple’ın yeni yıldaki iPad Pro’ları OLED ya da mini-LED değil direkt olarak 120 Hz LCD’ler üzerine kuracağı iddia ediliyor. Şu an 11-inç iPad Pro’da LCD, 12,9-inç modelde ise Liquid Retina XDR adı verilen mini-LED ekran kullanılıyor.

Yeni modellerde mini-LED olmayacak iddiası gerçekten çok garip görünüyor, Digitimes buna gerekçe olarak mini-LED panellerin yüksek maliyetini gösteriyor. Kaynak tarafından Apple’ın yeni iPad Air’i de LCD ekran ile pazara sunacağı söyleniyor.

2024 iPad modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER