reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG Tasarım

Apple’ın yeni iPad modelleri hakkında taze bilgiler geldi

Teknoloji devi Apple, 2023 yılını yeni bir iPad tanıtmadan geride bırakıyor. Üretim sorunları yeni modelleri 2024’e bırakıyor.

Yeni iPad’ler hakkında en son Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman konuşmuştu. Kaynak, Apple’ın yeni yılda eksiksiz olarak tüm iPad’leri (Normal model, Air, Pro, Mini) yenileceğini belirtmiş, modellerin aynı anda tanıtılmasını ise beklemediğini aktarmıştı. Şimdi yeni iPad’ler hakkında Ming-Chi Kuo konuştu. Analistin tedarik sürecinden elde ettiği son bilgilere göre Apple’dan 2024’ün ilk çeyreğinde öncelikle 10,9-inç yanında 12,9-inç LCD ekrana sahip yeni Air modelleri gelecek, çok merak edilen yeni Pro’lar ise 2024’ün ikinci çeyreğinde karşımıza çıkarılacak. 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta tanıtılacak 2024 iPad Pro modelleri, bünyelerinden hibrit bir OLED panel taşıyacak, güçlü tabletler bu esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği yeni nesil panel ile gerçek siyahları ve canlı renkleri olabildiğince dayanıklı bir temelde sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Normal OLED panellerden daha ince olacağı söylenen bu paneller için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süredir çalışan Apple, yeni yılda “mini” ile “standart” iPad modellerini de güncelleyecek.

Pro ve Air’lere yeni tanıttığı M3 işlemci ile güç vereceği aktarılan Apple, yeni tabletlerin hiçbirinde tasarımsal bir değişikliğe gitmeyecek gibi görünüyor.

Firmanın sadece belirli modellerde çerçeveleri inceltmesi bekleniyor, genel yapının ise bu yıl korunacağı söyleniyor. Firmanın 2025 yılı için bir katlanabilir ekranlı iPad geliştirdiği de zaman zaman dile getirilen dedikodular arasında yer alıyor.

2024 iPad modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli