reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG Tasarım

OLED iPad Pro modelleri tahmin edildiği kadar pahalı olmayabilir

Yolda olan OLED iPad Pro modelleri pahalı olacak ancak fiyatlar daha önce tahmin edildiği kadar yüksek olmayabilir.

Güney Kore’den geçtiğimiz ay gelen iddialar, OLED iPad Pro modellerinin mevcut LCD temelli modellerden çok daha pahalı olacağını yani Apple’ın OLED panellerin yüksek maliyetini direkt olarak tüketicilere yansıtacağını gündeme taşımıştı. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönündeydi. Şimdi ise daha farklı bir iddia gündeme geliyor, modellerin zam göreceği ancak daha önce söylendiği kadar büyük bir artış yapılmayacağı belirtiliyor. Burada halen net bir bilgi verilmiyor ancak artışın 160 dolar seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Apple’ın mevcut 11 inç iPad Pro modeli 799 dolar’dan, mini LED ekranlı 12,9 inç “Pro” modeli ise yurt dışında 1.099 dolar’dan başlıyor. Bu iddialar dediğimiz gibi halen kesinleşmiş değil ancak yeni modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı ilk defa gündeme gelmiyor. Yeni iPad’ler hakkında bundan önce Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman konuşmuştu. Kaynak, Apple’ın yeni yılda eksiksiz olarak tüm iPad’leri (Normal model, Air, Pro, Mini) yenileceğini belirtmiş, modellerin aynı anda tanıtılmasını ise beklemediğini aktarmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Daha sonra yeni iPad’ler hakkında Ming-Chi Kuo bir açıklama yapmıştı. Analistin tedarik sürecinden elde ettiği son bilgilere göre Apple’dan 2024’ün ilk çeyreğinde öncelikle 10,9-inç yanında 12,9-inç LCD ekrana sahip yeni Air modelleri gelecek, çok merak edilen yeni Pro’lar ise 2024’ün ikinci çeyreğinde karşımıza çıkarılacak. 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta tanıtılacak 2024 iPad Pro modelleri, bünyelerinden hibrit bir OLED panel taşıyacak, güçlü tabletler bu esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği yeni nesil panel ile gerçek siyahları ve canlı renkleri olabildiğince dayanıklı bir temelde sunacak.06″]

Normal OLED panellerden daha ince olacağı söylenen bu paneller için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süredir çalışan Apple, son duyumlara göre OLED iPad Pro modellerine MagSafe şarj desteğini de ekleyebilir. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak ilk defa gündeme gelmiyor. MagSafe adımını atarsa iPad dünyasında yeni bir aksesuar hareketliliği yaratacak olan Apple, kabloları ortadan kaldıracak şarj altyapısı ile şimdiden iyi geri dönüşler alıyor.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli