reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro modellerinde bir tasarım sürprizi olmayacak

Çok yakında resmi olarak karşımıza çıkacak OLED iPad Pro modellerinde bir tasarım sürprizi olmayacak.

OLED iPad Pro modelleri, yerlerini alacakları tabletlerden daha ince olacaklar (Çerçeveler de bir miktar inceltilebilir) ancak bunun haricinde kamera konumlarına / modüllerine kadar aynı tasarım ile karşımıza çıkacaklar. Kısa süre önce yukarıda görebileceğiniz çizim dosyaları sızdırılan ürünler, daha ince gövdeleri ile şimdiden bir endişe oluşturuyorlar. Mevcut versiyonları bükülmeye karşı oldukça dayanıksız olan iPad Pro’lar, daha ince gövde ile daha da fazla bükülme riski taşıyabilirler. Apple’ın bu konuda önemli bir sağlamlaştırma çalışması yaptığı düşünülüyor ancak yine de bu konuda mutlaka yapılacak ilk testleri görmek gerekiyor. 9to5Mac’in geçtiğimiz hafta elde ettiği kadarıyla yeni tabletlerin boyutları tam olarak şöyle olacak:
11 inç iPad Pro (Mevcut): 247,6 mm x 178,5 mm x 5,9 mm
11 inç iPad Pro (Yeni): 249,7 mm x 177,5 mm x 5,1 mm
12,9 inç iPad Pro (Mevcut): 280,6 mm x 214,9 mm x 6,4 mm
13 inç iPad Pro (Yeni): 281,5 mm x 215,5 mm x 5,0 mm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modeller için şimdiye kadar çok sayıda başka bilgi geldi. Örneğin tedarik zincirinden elde edilen son bilgilere göre 13-inç iPad Pro’nun OLED ekranı LG Display firmasından, 11-inç iPad Pro’nun OLED ekranı ise Samsung Display firmasından gelecek. Ekran konusunda iki Güney Kore merkezli üreticiyle de anlaşan Apple, tedariği ikiye bölerek istediği sayıda panele rahat şekilde ulaşabilecek, bu paneller arasında Apple özel bir tercihte bulunmadıysa (Büyük modelin ekranı daha gelişmiş tercih edilmiş olabilir) kalite açısından fark edilir bir fark olmayacak.

Güney Kore’den geçtiğimiz ay gelen iddialar ise OLED ekranlı Pro tabletlerin mevcut LCD temelli modellerden çok daha pahalı olacağını yani Apple’ın OLED panellerin yüksek maliyetini direkt olarak tüketicilere yansıtacağını gündeme taşımıştı. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönündeydi. Kısa süre önce ise daha farklı bir iddia gündeme geldi, modellerin zam göreceği ancak daha önce söylendiği kadar büyük bir artış yapılmayacağı belirtildi. Burada halen net bir bilgi verilmiyor ancak artışın 160 dolar seviyesinde olacağı iddia ediliyor. Apple’ın mevcut 11 inç iPad Pro modeli 799 dolar’dan, mini LED ekranlı 1 inç “Pro” modeli ise yurt dışında 1.099 dolar’dan başlıyor.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER