reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro LOG Tasarım

OLED iPad Pro modellerinde Face ID destekli kamera sisteminin yeri değişiyor

 - Güncelleme: 26 Ocak 2024 09:50

2024 içerisinde lanse edilecek OLED iPad Pro modellerinde Face ID kamera sisteminin yeri değişeceği bulundu.

iOS 17.4 Beta’sında bulunduğu kadarıyla OLED iPad Pro modellerinde Face ID destekli kamera sisteminin yeri değişiyor, donanım mevcut Pro’lardan farklı olarak yatay tutuşta üstte yer alacak şekilde konumlandırılıyor. Bunu ilk kez 10. nesil iPad ile karşımıza çıkaran Apple, yatayda üstte yer alacak kamera sistemiyle daha doğal ve birçok kişiye göre daha doğru bir kullanım deneyim sunacak. Tabletler için bu aralar çok sayıda haber çıkıyor. Örneğin The Elec’in haberine göre 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta tanıtılacak 2024 iPad Pro modelleri nisan ayında satışa sunulacak. Bu modeller bünyelerinde hibrit bir 120 Hz OLED panel taşıyacak, tabletler bu esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği yeni nesil panel ile gerçek siyahları ve canlı renkleri olabildiğince dayanıklı bir temelde sunacak. Normal OLED panellerden daha ince olacağı söylenen bu paneller için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süredir çalışan Apple, bazı duyumlara göre OLED iPad Pro modellerine MagSafe şarj desteğini de ekleyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yeni tabletleri dün ise üretim konusu gündeme getirmişti. Aktarıldığı kadarıyla Apple yeni iPad Pro’ların OLED panel siparişlerini yüzde 30’a varan seviyede azalttı. Artık yeni modellerden daha önce düşündüğü kadar çok satamayacağını hissetmeye başladığı ve ona göre ayarlama yaptığı düşünülen Apple, Güney Kore’den gelen iddialara göre OLED iPad Pro modellerini LCD temelli modellerden çok daha pahalıya satacak. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönünde. Bu iddialar elbette henüz kesinleşmiş değil ancak yeni modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı ilk defa gündeme gelmiyor, bu durum satışların yüksek olmayacağına büyük bir işaret oluyor.

Bu arada OLED ekranlı Pro’lar ile beraber Apple Pencil 3 de geliyor, yeni kalemin “Bul” ağına destek verdiği belirtiliyor.

OLED iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER