reklamı kapat

POPÜLER

Apple Magic Keyboard

Apple, Magic Keyboard’lar için güvenlik güncellemesi yayınladı

 - Güncelleme: 11 Ocak 2024 16:59

Apple, Magic Keyboard’lar yani kendi kablosuz klavye modelleri için önemli sayılacak bir güvenlik güncellemesi yayınladı.

Bağlandığı cihaz üzerinden otomatik olarak yapılan “2.0.6” sürüm koduna sahip yeni Apple Magic Keyboard güncellemesi, bir güvenlik açığını kapatıyor ve şirket bu konuda şunu aktarıyor: “Aksesuara fiziksel olarak erişimi olan bir saldırgan, Bluetooth eşleştirme anahtarını çıkarabilir ve bu sayede Bluetooth trafiğini izleyebilir.” Teknoloji devi Apple bu aralar 2024 yılında sunacağı birçok farklı ürünle gündeme geliyor. Örneğin Güney Kore’den gelen iddialara göre OLED iPad Pro modelleri mevcut LCD temelli modellerden çok daha pahalı olacak yani Apple, OLED panellerin yüksek maliyetini direkt olarak tüketicilere yansıtacak. İddialar ailenin 1.500 dolardan başlayacağını ve en üstte fiyatın tam 2 bin dolara kadar çıkacağı yönünde. Bu iddialar elbette henüz kesinleşmiş değil ancak yeni modellerin hatırı sayılır oranda daha pahalı olacağı ilk defa gündeme gelmiyor. Yeni iPad’ler hakkında bundan önce Apple’a yönelik sağlam kaynak Mark Gurman konuşmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kaynak, Apple’ın yeni yılda eksiksiz olarak tüm iPad’leri (Normal model, Air, Pro, Mini) yenileceğini belirtmiş, modellerin aynı anda tanıtılmasını ise beklemediğini aktarmıştı. Daha sonra yeni iPad’ler hakkında Ming-Chi Kuo bir açıklama yaptı. Analistin tedarik sürecinden elde ettiği son bilgilere göre Apple’dan 2024’ün ilk çeyreğinde öncelikle 10,9-inç yanında 12,9-inç LCD ekrana sahip yeni Air modelleri gelecek, çok merak edilen yeni Pro’lar ise 2024’ün ikinci çeyreğinde karşımıza çıkarılacak. 11-inç ve 13-inç olmak üzere iki farklı boyutta tanıtılacak 2024 iPad Pro modelleri, bünyelerinden hibrit bir OLED panel taşıyacak, güçlü tabletler bu esnek ve sert malzemelerin bir araya getirildiği yeni nesil panel ile gerçek siyahları ve canlı renkleri olabildiğince dayanıklı bir temelde sunacak.

Normal OLED panellerden daha ince olacağı söylenen bu paneller için tedarikçileriyle (Samsung Display ve LG Display olduğu düşünülüyor) uzun süredir çalışan Apple, son duyumlara göre OLED iPad Pro modellerine MagSafe şarj desteğini de ekleyebilir. Bu henüz yüzde 100 kesin değil ancak ilk defa gündeme gelmiyor. MagSafe adımını atarsa iPad dünyasında yeni bir aksesuar hareketliliği yaratacak olan Apple, kabloları ortadan kaldıracak şarj altyapısı ile şimdiden iyi geri dönüşler alıyor.

Apple haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli