reklamı kapat

POPÜLER

OLED iPad Pro LOG Görsel

OLED iPad Pro modelleri için ilk ekran şikayetleri geldi

 - Güncelleme: 17 Mayıs 2024 16:17

Türkiye dahil birçok pazarda resmi olarak satışa sunulan M4 işlemcili OLED iPad Pro modelleri için ilk ekran şikayetleri geldi.

M4 işlemcili yeni iPad Pro ve iki versiyonu olan yeni iPad Air için geçtiğimiz günlerde Türkiye macerası resmi olarak başladı. Fiyatlar “Pro” tarafında 45.999 TL‘den, “Air” tarafında ise 25.999 TL‘den başlıyor, spesifik olarak Pro modelleri bugün ekran şikayetleri gündeme taşıyor. Şu an modeller için yukarıdaki görselde görebileceğiniz iki farklı ekran merkezli şikayet bulunuyor. İlk şikayet renk tarafında yer alıyor, True Tone ve Night Shift özellikleri kapatılmasına rağmen bazı OLED Pro’ların ekranı normalden çok daha sarı ya da sıcak görünüyor. Diğer şikayetin merkezinde ise “grenli/kirli” görüntü yer alıyor. Şu an bu durum her modelde bulunmuyor ve özellikle tedariği LG tarafından sağlanan 13-inç Pro’lardaki OLED panellerde gözlemleniyor. Özellikle düşük ışıkta ve siyah zeminlerde görüldüğü aktarılan bu gren, yıllardır bazı OLED TV’lerde de şikayet konusu oluyor, büyük oranda Samsung’dan gelen OLED panellere sahip 11-inç Pro’larda ise henüz geniş çaplı bir gren sorunu dile getirilmiyor. Apple’ın bu konuda bir yazılım güncellemesi göndermesi ya da çözülmüyorsa bir değişim programı başlatması olası görünüyor. Çünkü bir 13-inç OLED iPad Pro sahibi gren sıkıntısı nedeniyle yeni tabletini Apple Store’da değiştirmiş ve yeni model çok daha temiz görüntü veriyormuş. Bu kullanıcı gren durumunu çözdüğünü ancak ekranın halen olması gerekenden fazla sıcak olduğunu belirtiyor, yani genel olarak bir memnuniyetsizlik bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni modeller hakkında “Öğrenciler, içerik üreticileri, küçük işletmeler ve daha birçok kullanıcı iPad Air’i performansı, taşınabilirliği ve çok yönlülüğü için seviyor. Üstelik tümü, uygun bir fiyatla sunuluyor. Bugün iPad Air her zamankinden daha da iyi.” diyen Apple’ın Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Borchers sözlerini şöyle sürdürdü: İlk kez iki farklı boyut seçeneğiyle sunduğumuz, yeniden tasarlanan 11 inç ve yepyeni 13 inç iPad Air’i tanıttığımız için çok heyecanlıyız. Muhteşem Liquid Retina ekranı, M2 çipin olağanüstü performansı, inanılmaz yapay zeka becerileri ve yeni aksesuarları destekleyen renkli, taşınabilir tasarımı sayesinde iPad Air şimdi her zamankinden daha güçlü ve çok yönlü.”

“Dünyanın en iyi ekranını, en yeni M serisi çiplerimizin sunduğu üstün performansı ve gelişmiş aksesuarları portatif bir tasarımda bir araya getiren iPad Pro hem farklı meslek gruplarından profesyonellerin hem de en üst düzey iPad deneyiminden faydalanmak isteyen kişilerin gücüne güç katıyor. Büyüleyici derecede ince ve hafif yeni iPad Pro ile bugün bir adım daha ileriye gidiyoruz. Bu, şimdiye kadarki en büyük iPad Pro yeniliği.” diyen Apple’ın Donanım Mühendisliğinden Sorumlu Başkan Yardımcısı John Ternus sözlerini şöyle sürdürdü: “Çığır açan Ultra Retina XDR ekranı, gücünü M4 çipten alan üstün performansı, olağanüstü yapay zeka becerileri ve yepyeni Apple Pencil Pro ve Magic Keyboard desteği ile yeni iPad Pro eşi benzeri olmayan bir aygıt.”

M4 iPad Pro modelleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

İLGİLİ HABERLER