reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch

Apple Watch Series 3’ün yeni detayları gün yüzüne çıktı

İlk Apple Watch’tan bu yana Apple’ın akıllı saatlerinin üretimini Quanta Computer üstleniyor. 2014’ün son aylarında başlayan ve 2015’in ilk aylarına kadar devam eden üretimin sonunda 2015’in bahar aylarında cihaz piyasaya sürülmüştü. Daha sonrasında piyasaya sürülen Apple Watch’ların da üretiminde Quanta Computer imzası bulunuyordu. İddialar doğruysa yeni gelecek olan Apple Watch için de aynı şirket devreye girmeye hazırlanıyor.

Apple Watch Series 3 olarak adlandırılacağı belirtilen akıllı saatin kullanıcıların uzun süredir beklediği özellikleri bünyesinde barındırması bekleniyor. Dış görünüş olarak önceki sürümlerle aynı olacağı veya çok küçük değişiklikler içereceği söylenen yeni sürümde birkaç ana özelliğin yer alması bekleniyor. Saatin en önemli özelliğinin hücresel veri bağlantısı olacağı söyleniyor. Bu bağlantı sayesinde telefona olan ihtiyacın tamamen ortadan kalkacağı ve her işlemin saat üzerinden yapılabileceği ifade ediliyor. Ayrıca Apple Music üzerinden her yerde müzik dinlenebileceği, iMessage’dan telefona bağlı kalmadan mesaj atılabileceği, kısaca internet üzerinden yapılması gereken ve dolayısıyla iPhone ile bağlantı gerektiren her türlü işlemin Apple Watch üzerinden yapılabileceği belirtiliyor.

Pil konusunda da iyileştirmelerin yapılacağı saatte gelişmiş yeni nesil işlemciyle birlikte performans konusunda da ciddi artışların yaşanacağı düşünülüyor. Yeni Apple Watch’un detaylarının yakında ortaya çıkması bekleniyor.