reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch televizyon reklamlarına 40 milyon dolar harcandı [Video]

Geçtiğimiz hafta ön siparişe sunulan Apple Watch, şimdiden başarılı bir satış grafiği yakalamış durumda. Gün içinde paylaştığımız haberimizde, Apple Watch’un henüz ilk gününde 1 milyona yakın ön sipariş topladığını aktarmıştık. Ancak Apple Watch’un bu kadar ilgi görmesinin elbette bir bedeli var.

Reuters’ın haberine göre, Apple şimdiye kadar Apple Watch’un yalnızca televizyon reklamı için 40 milyon dolar harcadı. 9 Mart’taki Apple Watch etkinliğinde karşımıza çıkan “The Watch Reimagined” reklamı, şu ana dek 300’den fazla kez televizyonda boy gösterdi. Bu televizyon yapımları arasında Better Call Saul ve The Walking Dead gibi reytingi yüksek diziler de bulunuyor.

Apple’ın akıllı saati için hiçbir şeyi şansa bırakmadığı çok açık. Nitekim şirket, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus reklamları için geride bıraktığımız 5 ay boyunca 42 milyon dolar harcadı. Apple, Apple Watch için daha bonkör davranmasının karşılığını fazlasıyla alacağa benziyor. Bu arada henüz izlemediyseniz, The Watch Reimagined reklamına hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR