reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch’u tanıtırken yanlışlıkla Xbox One satın aldı [Video]

Apple Watch’u erkenden sipariş veren kullanıcılar cihazlarına kavuşmaya başladı ve dolayısıyla internette birçok farklı inceleme videosu da yerini aldı. Siteler ve kullanıcılar kendi deneyimlerini diğer kullanıcılarla paylaşmak adına birçok farklı video kaydı gerçekleştiriyor. İşte bu videoların birini çeken CNET, Amazon uygulamasını tanıtırken küçük bir aksilik yaşadı.

Saat üzerinde Amazon uygulamasının nasıl çalıştığını göstermek isteyen ekip, sesli arama üzerinden Xbox One’ı arattı. Sonrasında ise ürünün sayfasında aşağıya doğru kaydırma yapıldığında favorilere ekle ve tek dokunuşla satın al seçenekleri görüldü. Burada çok dikkatli olunması gerektiğine dikkat çektikten hemen sonra yanlışlıkla satın almaya dokunan kişi, istemeden de olsa bir Xbox One sahibi oldu. Tabii daha sonrasında videoyu sonlandırarak bu siparişini iptal etti.

Apple Watch’un bazı özellikleri kolaylık sağlıyor gibi gözükse de sorunlar da yaşatabiliyor. Ekranın küçük olması nedeniyle yanlış dokunuşlar yapmak da kaçınılmaz oluyor. Bu örnekte Amazon’un herhangi bir onay istemeden siparişi tamamlaması da benzer uygulamalarda bu tarz sorunlarla sıkça karşılaşılabileceğine işaret ediyor.

YORUMLAR